Teleskop Explore Scientific PN208 Carbon Mark II Hex

Teleskop Explore Scientific PN208 Carbon Mark II Hex

Hodnotenie produktu: 4.25/5 (16x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

208mm Newton, f/3,9 astrograf, 2,5in fokuser, karbónový tubus

1019 € s DPH

Skladové číslo: 4803860

Dostupnosť: Ukončená výroba

Astronomický ďalekohľad Explore Scientific Photo Newton PN208 Carbon Mark II Hexafoc je teleskop na astrofotografovanie s 208mm zrkadlovým objektívom typu Newton a 812mm ohniskom, ktorý vám vďaka kvalitnej DLO optike (Diffraction Limited Optics) s nadrozmerným hlavným parabolickým zrkadlom a vyššej svetelnosti f/3,9, zaručí perfektný obraz a krajšie snímky ako ktorýkoľvek iný porovnateľný 8in (203mm) zrkadlový teleskop so svetelnosťou f/4. Veľké, až 85mm sekundárne zrkadlo, prispieva k optimálnym svetelným podmienkam v ohniskovej rovine teleskopu a spolu s 2,5in (6,35cm) fokuserom Hexafoc DeLuxe eliminujú vinetáciu, teda stmavenie okrajov zorného poľa. Dvojstupňové zaostrovanie s prevodom 1:10 je absolútne hladké a bez akéhokoľvek nežiadúceho preskakovania, zaostrovanie tak predstavuje úplne nový štandard v tejto cenovej kategórii astro teleskopov. Ďalekohľad je vybavený obručami s univerzálnou 44mm dovetail lištou pre uchytenie na rôzne typy montáží (Meade LXD75, Great Polaris, EQ5), rúčkou na pohodlné prenášanie tubusu ale aj pripevnenie fotoaparátu pre širokouhlé zábery nočnej oblohy. Špičkový optický hľadáčik 8x50mm so vzpriameným obrazom, s osvetlením a laserom vygravírovanou stupnicou výrazne uľahčí vyhľadávanie objektov. Optický tubus sa dodáva aj s prepravnou taškou a celá výbava uspokojí aj náročnejších astrofotografov. Optický tubus Explore Scientific PN208 Carbon Mark II Hexafoc je vyrobený z ľahkých uhlíkových vlákien a vyniká svojou nízkou teplotnou rozťažnosťou a nízkou hmotnosťou, je až o 1,4kg ľahší ako hliníková verzia tohto teleskopu. Fakt, že karbónový tubus potláča teplotné výkyvy počas dlhých expozícií v takmer každej situácii robí z Explore Scientific PN208 Carbon Mark II teplotne vykompenzovaný astrograf.

Obsah balenia: uhlíkový optický tubus, obruče s rúčkou a dovetail lištou, optický hľadáčik 8x50mm s osvetlením, prepravná taška

Hlavné využitie astrofotografia, hmloviny a galaxie
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 208 mm
Ohnisková vzdialenosť 812 mm
Relatívna svetelnosť f/3,9
Zväčšenie (využiteľné max.) 400x
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,6 arcsec
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Hmotnosť OTA 9,5 kg (6,74 kg bez príslušenstva)
Celková hmotnosť 9,8 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií