Meade ACF

Bezkomová úprava optického dizajnu Schmidt-Cassegrain používaná v sofistikovaných teleskopoch rady Meade LightSwitch LS ACF, Meade LX90-ACF, Meade LX200-ACF, Meade LX600-ACF a Meade LX850-ACF určených na astrofotografovanie.

Optické systémy Meade Advance Coma-Free alebo ACF z dielne známeho amerického výrobcu teleskopov Meade Instruments majú oproti konvenčným systémom obrovskú výhodu - netrpia komou. Koma je optická chyba, ktorá negatívne ovplyvňuje obraz hviezdy nachádzajúcej sa mimo centra zorného poľa, obraz je skreslený do tvaru kométy. Optické systémy Meade ACF túto chybu nevykazujú. Rozdiely možno vidieť vždy keď sa pozriete cez teleskop: aj na okrajoch zorného poľa vidieť malé, okrúhle, nedeformované obrazy hviezd. Vyššia koncentrácia svetelných lúčov tiež zvyšuje kontrast obrazu a zviditeľňuje menej jasné objekty. Či už ide o vizuálne pozorovanie alebo o astrofotografovanie, optika Meade ACF prináša oproti konvenčným sériovo vyrábaným teleskopom obraz mimoriadnej kvality, ktorá sa v minulosti dala dosiahnuť len pomocou exotických systémov ako je Ritchey-Chrétien. Takéto teleskopy sú však podstatne drahšie ako ACF teleskopy Meade.

Čítať viac...

Meade ACF, Advanced Coma-Free, bezkomový optický dizajn teleskopov

 

 

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií