Diagonálne zrkadlo Omegon Carbonline 99% (2in)

Diagonálne zrkadlo Omegon Carbonline 99% (2in)

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

99% odrazivosť, 2in, dielektrické vrstvenie, redukcia 1,25in v balení, centrálny aretačný prstenec

179 € s DPH

Skladové číslo: 53634

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Diagonálne zrkadlo Omegon Carbonline s 99% odrazivosťou je 2in zenitové zrkadlo špičkovej kvality s 99% odrazivosťou vďaka dielektrickému vrstveniu, ktoré naviac robí optické časti odolnejšie voči vonkajším vplyvom. Diagonály poskytujú používateľom šošovkových a katadioptrických astro teleskopov pohodlnejšiu pozorovaciu pozíciu, najmä pri pozorovaní v nadhlavníku. Toto dielektrické diagonálne zrkadlo je precízne vysústružené z hliníka, s bočnými stenami z karbónových vlákien. Diagonálne zrkadlo je vhodné pre teleskopy s okulárovým výťahom pre 2in príslušenstvo a moderné širokouhlé okuláre s upínacím priemerom 2in (50,8mm). V balení je spolu s diagonálom aj redukcia pre 1,25in (31,7mm) príslušenstvo. Pozorovacia pozícia diagonálu je 90°. Rozmery diagonálu sú 13x6,8x9cm, hmotnosť 580g.

Sila zlatého prstenca - diagonálne zrkadlo prémiovej kvality s Twist-Lock systémom pre pevné, no predsa jemné zovretie

Bezpečne a pevne pripojte svoje príslušenstvo k teleskopu! Diagonálne zrkadlo Omegon 2in alebo 2in SC Twist-Lock (záleží od modelu) dokáže pripojiť okuláre, kamery či rôzne adaptéry tak tesne akoby boli k teleskopu privarené. Stačí jedno otočenie zlatým prstencom a okulár je nielen pevne a bezpečne pripojený, ale aj správne vycentrovaný.

Výhody diagonálu v skratke

  • Twist-Lock systém aretácie pre pevné a bezpečné pripojenie príslušenstva a jeho automatické vycentrovanie
  • Žiadne aretačné skrutky - len zlatý otočný prstenec zabezpečí, že príslušenstvo bude extrémne pevne, ale bezpečne uchytené bez rizika jeho poškodenia
  • Jasný obraz - až 99% odrazivosť vďaka špeciálnemu dielektrickému poťahu na zrkadle, uvidíte všetko čo sa dá vidieť
  • Karbónový vzhľad - bočné steny diagonálneho zrkadla sú vyrobené z uhlíkových vlákien
  • 2in/1,25in redukcia s centrovacou svorkou

Vymeňte príslušenstvo jedným otočením

Vďaka systému Twist-Lock je teraz možné jednoducho a bezpečne pripojiť príslušenstvo k teleskopu tak ako to predtým nebolo možné s klasickými diagonálmi s aretačnými skrutkami. Jednoducho vložte okulár do diagonálu, otočte vrúbkovaným zlatým prstencom a okulár sadne pevne, ako uliaty. Nič neprešmykuje, nič sa nekýve, a to ani o milimeter! Z toho plynie veľká výhoda, pevné, bezpečné a presne vycentrované príslušenstvo v diagonáli.

V čom sa diagonál Omegon Carbonline 99% refl. líši od ostatných?

Štandardné diagonály majú uchytenie príslušenstva riešené pomocou aretačných skrutiek, ktoré, ak sú príliš zaistené, zanechávajú v okulároch či kamere nepekné škrabance až jazvy čo znižuje ich hodnotu pri prípadnom ďalšom predaji. So systémom uchytenia Twist-Lock sa vám to nestane a vaše príslušenstvo nestratí svoju hodnotu ani po dlhodobom používaní.

Dielektrické zrkadlo - jasný a vysoko kontrastný obraz

Diagonálne zrkadlo Omegon Carbonline 99% 2in poskytuje obzvlášť jasný a vysoko kontrastný obraz, a to vďaka niekoľkonásobným dielektrickým vrstvám na zrkadle, ktoré sú veľmi pevné a teda aj odolné. Diagonálne zrkadlo dosahuje odrazivosť na úrovni až 99%, čo ponúka používateľovi oveľa viac svetla v porovnaní s normálnymi diagonálnymi zrkadlami s hliníkovým poťahom.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií