Mikroskop Bresser SCIENCE INFINITY 40-1000x

Mikroskop Bresser SCIENCE INFINITY 40-1000x

Hodnotenie produktu: 4/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

plan objektívy, WF10x okuláre, Abbe kondenzor, Köhlerove osvetlenie, LED

1059 € s DPH

Skladové číslo: 5760700

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 28.09.2021

Mikroskop Bresser Science INFINITY 40-1000x je vlajkovou loďou laboratórnych biologických mikroskopov Bresser, určený do medicínskych, veterinárnych, priemyselných a vedeckých laboratórií na pozorovanie štruktúr tenkých priehľadných biologických materiálov v prechádzajúcom svetle. Odporúčame aj entuziastom ako "mikroskop na celý život". Mikroskop je vybavený planachromatickými objektívmi korigovanými na nekonečno so špičkovou kvalitou výsledného obrazu. Vďaka modernému dizajnu a optike je možné mikroskop doplniť o ďalšie voliteľné príslušenstvo a rozšíriť tak možnosti jeho využitia. Kvalitné planachromatické objektívy so zväčšeniami 4x/10x/40x/100x (olej) v kombinácii so širokouhlými DIN okulármi WF10x/22mm dávajú zväčšenia 40x/100x/400x/1000x. Širokouhlé okuláre WF10x majú veľké až 22mm vizuálne zorné pole a sú vhodné aj pre pozorovateľov s okuliarmi. Pre vyššiu ochranu sú okuláre pogumované, ich barel ma priemer 30mm. Objektívy 40x a 100x sú odpružené proti poškodeniu preparátu alebo šošovky objektívu pri neželanom fyzickom kontakte. Objektív 100x je určený pre prácu s imerzným olejom (v balení). Zaostrovanie je dvojstupňové pre hrubé aj jemné doladenie ostrosti obrazu. Mikroskopický stolík je vybavený koaxiálnym krížovým posuvníkom preparátov s jemným chodom a nóniovou stupnicou. Zabudované jasné LED osvetlenie s dlhou životnosťou a meniteľnou intenzitou jasu je veľmi vhodné aj pri mikroskopovaní v tmavom poli (na tento účel je potrebné dokúpiť voliteľný kondenzor pre tmavé pole). Mikroskop využíva Köhlerov princíp osvetlenia s integrovanou polnou clonou - optimálne jasné a homogénne sveto bez nežiaducich odleskov, ktoré neprehrieva a neznehodnocuje pozorované preparáty a zároveň zabezpečuje excelentné svetelné podmienky pre pozorovanie. Tento typ osvetlenia je nevyhnutným štandardom pre mikroskopy určené na vedecký výskum a mikrofotografovanie. Optimálne svetelné podmienky pri každom pozorovaní doladíte pomocou horizontálne aj vertikálne nastaviteľného Abbe kondenzora s numerickou apertúrou N.A.=1,25 a irisovou clonou. Mikroskop má ergonomicky tvarované a veľmi stabilné celokovové telo s plastovými prvkami, trinokulárnou hlavicou, nastaviteľnou medziočnou vzdialenosťou okulárových tubusov v rozsahu cca 55-75mm a dioptrickou korekciou na okulári. Samostatný foto tubus umožňuje na účely fotografovania priamo pripojiť c-mount kameru alebo kamery na mikroskop Bresser MikroCam. Napájanie mikroskopu je riešené pomocou napájacieho adaptéra s USB pripojkou, teda je možné mikroskop napájať aj napríklad z vhodného USB portu počítača. 

Obsah balenia: mikroskop s planachromatickými objektívmi korigovanými na nekonečno, 2 širokouhlé okuláre DIN WF10x/22mm, imerzný olej, sieťový napájací zdroj, USB kábel, protiprachový obal

Typ mikroskopu Biologický - len priehľadné objekty
Typ okulárovej hlavice Trinokulárna
Rozsah zväčšenia mikroskopu 40-1000x
Objektívy (typ) Plan-achromatické DIN
Objektívy (zväčšenie) 4x, 10x, 40x, 100x
Okulár (typ) Širokouhlé
Okulár (zväčšenie) 10x
Okulár (priemer zorného poľa) 22 mm
Okulár (upínací priemer) 30 mm
Osvetlenie (smer) Spodné
Osvetlenie (typ) LED
Kondenzor Abbe kondenzor (N.A. 1,25)
Zaostrovanie Hrubé aj jemné
Mechanický stolík Koaxiálny krížový posuvník s nóniovou stupnicou
Prepojenie s počítačom Voliteľné
Napájanie USB port PC + el.sieť
Prepravný kufrík Nie
Rozmery 39 x 20,5 x 39,5 cm
Hmotnosť 6,92 kg

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií