Okuliare noctutec adaptácia na tmu pre astronómov

Okuliare noctutec adaptácia na tmu pre astronómov

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

adaptácia očí na tmu

29 € s DPH

Skladové číslo: 55687

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Špeciálne okuliare noctutec pomáhajúce zachovať adaptáciu očí na tmu pred nežiaducimi externými zdrojmi osvetlenia. Aby ste dokázali vnímať okom aj menej jasné vesmírne útvary alebo menej jasné obrazové detaily, oko potrebuje byť adaptované na tmu, teda musí zotrvať v úplnej tme bez akéhokoľvek osvetlenia po dobu aspoň 20-30 minút. Ak v tomto čase alebo kedykoľvek potom zasvieti displej mobilu či notebooku alebo svetlomety v diaľke prechádzajúceho auta, prípadne aj intenzívne červené svetlo baterky, môžete začať s adaptáciou očí na tmu odznova. Nenechajte sa viac oslňovať intenzívnym svetlom počas vizuálneho pozorovania nočnej oblohy. Špeciálne okuliare noctutec sú dizajnované tak, aby rušivé biele svetlo nepreniklo ani spredu ani zbokov. Dĺžku bočníc okuliarov je možné nastaviť podľa potreby. Okuliare môžete mať celý čas založené a len keď potrebujete pozrieť do okulára ich nadvihnete, aby ste sa voľným okom (bez noctutec okuliarov) pozreli priamo do okulára hvezdárskeho ďalekohľadu. Cez okuliare budete vidieť perfektne na všetky displeje, kontrastne a v tmavej červenej. Dokonca aj na červeno svietiace znaky na displeji ručného ovládača teleskopu sú perfektne čitateľné. Výrobca okuliarov noctutec má svoj produkt patentovaný a varuje pred lacnými imitáciami a plagiátmi, ktoré sa občas vyskytnú na trhu, a ktoré samozrejme nespĺňajú potrebné požiadavky na bezpečnosť a funkčnosť.

Upozornenie! Tieto okuliare nie je možné používať na pozorovanie Slnka a/alebo ako slnečné okuliare. Hrozí trvalé poškodenie zraku s následkom oslepnutia.

Obsah balenia: špeciálne okuliare pre adaptáciu očí na tmu, pevný obal, čiastiace handrička, šnúrka

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií