Astro príslušenstvo Omegon v kufríku veľké

Astro príslušenstvo Omegon v kufríku veľké

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

okuláre PL-6,3/10/15/32mm, Barlow 2x, filtre #12 #23A #38A #56 #82A, mesačný filter, fotoadaptér

219 € s DPH

Skladové číslo: 23754

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 23.09.2021

Veľký kufrík Omegon s okulármi a filtrami - pre skvelý štart do astronómie

Každý astronomický ďalekohľad potrebuje príslušenstvo, bez ktorého sa pri pozorovaní nezaobídete. Veľký kufrík Omegon vám umožní vykročiť do sveta astronomického príslušenstva. Nemusíte si už viac robiť starosti s okulármi, filtrami alebo Barlow šošovkami. Na prvé pozorovacie stretnutia jednoducho siahnite po tomto štartovacom balíčku, ktorý vám umožní sústrediť sa na to podstatné a fascinujúce - samotné pozorovanie vesmírnych objektov.

Výhody v skratke

  • kovové puzdro na príslušenstvo s presne tvarovanou penovou vložkou
  • štyri okuláre s ohniskovou vzdialenosťou 6,3/10/15/32mm (50°AFOV, 1,25in)
  • z toho 66° širokouhlý okulár s ohniskovou vzdialenosťou 15mm (1,25in)
  • kovová Barlow 2x šošovka (1,25in)
  • 5ks farebných plantárnych filtrov, 1ks mesačný filter Crystal View (1,25in)
  • fotoadaptér na fotenie v prímárnom ohnisku aj pomocou projekcie

32 mm okulár Plössl

Nehľadajte vesmírne útvary, nájdite ich! Tento 32mm okulár v balení kombinuje malé zväčšenie a veľké zorné pole. Pozorovanie pomocou tohto okulára je obzvlášť príjemné, pretože výstupná šošovka je pri tejto ohniskovej vzdialenosti skutočne veľká a umožňuje pohodlné pozorovanie. Tento okulár je optimálny na počiatočné vyhľadávanie a umiestnenie objektov do zorného poľa. Napríklad hvezdársky ďalekohľad so 130mm objektívom a 920mm ohniskom v kombinácii s týmto okulárom poskytne až 1,5° skutočné zorné pole. Pre lepšiu predstavu, je to akoby sa vám do okulára vošli tri Mesiace v splne (pri zväčšení cca 29x).

So širokouhlým okulárom smerom ku hviezdam

Širokouhlý okulár s ohniskom 15mm poskytuje mierne vyššie až stredné zväčšenia so širším zdanlivým zorným poľom až 66°. Priemer výstupnej šošovky okulára 21mm umožní veľmi pohodlné pozorovanie a oko vydrží nad okulárom dlhšie. Ani uhlovo priestrannejšie objekty už nebudú urezané, ale ich bude možné pozorovať v plnej kráse. Mnoho konkurenčných kufríkov s okulármi ponúka iba veľmi jednoduché okuláre, tu profitujete z kvalitnej výbavy.

Poďme na vyššie zväčšenia: okuláre Plössl 6,3mm a 10mm

Tieto dva okuláre vás zavedú do sveta vyšších zväčšení potrebných najmä pri pozorovaní planetárnych detailov. Objavte obrazové detaily na Jupiterovom disku, vložte prstence Saturna "pod mikroskop" alebo obdivujte veľké planetárne hmloviny.

Mnohostranné využitie: kovová Barlow šošovka

Barlow 2x šošovka Omegon má celokovové telo a je možné ju pripojiť k okuláru alebo fotoaparátu. V obidvoch prípadoch zdvojnásobí ohniskovú vzdialenosť hlavného ďalekohľadu. Spolu s príslušným okulárom teda dosiahnete dvojnásobné zväčšenie. Barlowka disponuje viacnásobnám antireflexným vrstvením pre lepší prenos svetla. Systém 2 šošoviek umiestnených na spodnom čiernom konci tubusu je možné odskrutkovať a naskrutkovať priamo na vnútorný závit každého okulára. Týmto spôsobom je možné faktor zväčšenia Barlowky znížiť z 2x na 1,5x čo ešte pridá ďalšie kombinácie Barlowka-okulár pre dosiahnutie ďalších zväčšení. Teda ak máte 4 okuláre a jednu Barlowku, dostanete 8 rôznych zväčšení. Ak Barlowka má odskrutkovateľnú spodnú časť (kde sú uložené šošovky), ktorú je možné pripojiť na vnútorný závit okulára, potom dostávate ďaľšie 4 rôzne zväčšenia, dohromady tak máte k dispozícii 12 rôznych zväčšení (akoby ste mali 12 rôznych okulárov), ktorými sa lepšie viete prispôsobiť aktuálnemu seeingu (podmienkam atmosféry).

Filtre pre slnečnú sústavu

V slnečnej sústave je čo pozorovať, takže tento kufrík ponúka nielen okuláre, ale k nim aj filtre. S piatimi rôznymi farbami - v žltej #12, zelenej #56, červenej #23A, tmavomodrej 38A a svetlomodrej 82A - môžete na planétach nájsť množstvo obrazových detailov. Mesačný filter Crystal View tlmí intenzívny mesačný jas (odraz slnečného svetla).

Zábery, ktoré by ste chceli zachytiť

Nasnímajte objekty, ktoré pozorujete, a to priamo v primárnom ohnisku pomocou špeciálneho fotoadaptéra v balení. Pripojte svoju zrkadlovku DSLR pomocou voliteľného T2 medzikrúžku (nie je v balení) a fotografujte Mesiac s jeho tisíckami kráterov alebo disky uhlovo väčších planét.

Rozmery kufríka sú 39x25x18,5cm, hmotnosť 1,5kg. 

Obsah balenia: okuláre Plössl 6,3/10/15/32mm, Barlow 2x šošovka, 5ks farebných filtrov, mesačný filter, fotoadaptér, hliníkový kufrík s penovou výplňou

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií