Teleskop Vixen R-130Sf Porta II

Teleskop Vixen R-130Sf Porta II

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Vixen Optics

130mm parabolické zrkadlo, 2 okuláre, statív

549 € s DPH

Skladové číslo: X002521

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Teleskop Vixen R-130Sf Porta II je krátkoohniskový zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton so 130mm parabolickým zrkadlom a 650mm ohniskom (f/5) na azimutálnej montáži Vixen Porta II poskytujúci jasný obraz s výborným kontrastom. Krátke ohnisko a relatívne veľký objektív je vhodná kombinácia na širokouhlé pozorovanie najmä väčších a menej jasných objektov ako napr. Galaxia Andromeda, veľké otvorené hviezdokopy a hmloviny v našej Galaxii. Ale samozrejme krásne uvidíte aj jasnejšie objekty v našej slnečnej sústave, Mesiac a jasnejšie planéty. Teleskop je vybavený dvomi okulármi typu Plössl s ohniskom PL-6,3mm a PL-20mm, poskytujúcimi zväčšenia 103x a 32x. Maximálne užitočné zväčšenie dosiahnuteľné s voliteľným okulárom je cca 250x. Okulárový výťah je použiteľný s akýmikoľvek okulármi s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Ďalekohľad je vybavený optickým hľadáčikom 6x30mm, ktorého široké pole viditeľnosti uľahčí vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. Jednoramenná azimutálna montáž Vixen Porta II umožňuje jemné posuvy v oboch osiach, čo oceníte pri ručnom sledovaní objektov. Astro teleskop je postavený na stabilnom hliníkovom statíve. Kompaktná veľkosť optického tubusu v kombinácii s hliníkovým statívom umožňuje teleskop oveľa jednoduchšie prenášať, dobre sa preto hodí aj ako cestovný teleskop.

Obsah balenia: optický tubus Newton, okuláre (PL-6,3mm, PL-20mm), optický hľadáčik 6x30mm, predlžovací adaptér, hliníkový statív

Hlavné využitie mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Velkosť objektívu 130 mm
Ohnisková vzdialenosť 650 mm
Relatívna svetelnosť f/5
Zväčšenie (využiteľné max.) 260x
Zväčšenie s okulármi v balení 32x, 103x
Okuláre v balení 20 mm, 6,3 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,1 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 12,3 mag
Montáž paralaktická montáž
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik optický
Statív hliník
Celková hmotnosť 4 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií