Filter mesačný Explore Scientific (1,25in)

Filter mesačný Explore Scientific (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.72/5 (18x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

Neutrálny mesačný filter ND96, 1,25in (31,7mm)

25 € s DPH

Skladové číslo: 0310245

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 20.09.2021

Mesačný filter Explore Scientific ND96 je neutrálny filter na pozorovanie Mesiaca s hustotou 0,9 a svetelnou priepustnosťou 13%, ktorý umožňuje rovnomerný prechod svetla v celom jeho viditeľnom spektre. Tento kvalitný mesačný filter skvele redukuje odlesky a svetelné vyžarovanie, ktoré znemožňuje pozorovanie malých povrchových detailov pri pozorovaní Mesiaca, najmä pri astro teleskopoch s objektívom väčším ako 102mm. Mesačný filter tiež výborne funguje pri vizuálnom oddeľovaní blízkych dvojhviezd, najmä v prípadoch kedy jedna hviezda z binárneho páru podstatne prevyšuje jasnosťou druhú, taktiež zvýši kontrast obrazu pri pozorovaní jasnejších planét ako Venuša či Jupiter. Filter sa najčastejšie skrutkuje priamo na vnútorný závit okulára s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm).

UPOZORNENIE! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií