Teleskop Bresser POLLUX 150-750 EQ3

Teleskop Bresser POLLUX 150-750 EQ3

Hodnotenie produktu: 4.41/5 (29x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

150mm parabolické zrkadlo, 2 okuláre, Barlow 3x, fotoadaptér na mobil, slnečná fólia v rámiku

379 € s DPH

Skladové číslo: 4650750

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 28.09.2021

Astro teleskop Bresser POLLUX 150/750 EQ3 je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton so 150mm parabolickým zrkadlom na rovníkovej montáži EQ3. Kratšie ohnisko 750mm a relatívne veľký objektív predurčujú tento astro teleskop najmä na pozorovanie deep-sky objektov ako sú hmloviny, galaxie, hviezdokopy, no využiteľný je samozrejme aj na pozorovanie Mesiaca a planét. V balení nájdete dva okuláre s ohniskami 4mm a 20mm, ktoré aj v kombinácii s Barlow 3x šošovkou poskytnú zväčšenia 37x, 112x, 187x. Maximálne užitočné zväčšenie astro teleskopu je približne 300x. Optický tubus zrkadlového ďalekohľadu je postavený na stabilnom hliníkovom statíve, celú zostavu je možné pomerne ľahko prenášať a využívať aj ako cestovný teleskop. Hvezdárske ďalekohľady nie sú vhodné na pozorovanie pozemských cieľov, a to najmä kvôli výškovo aj stranovo otočenému obrazu, ktorý pri pozorovaní nebeských objektov na nočnej oblohe neprekáža. Výrobca inštaloval do tohoto ďalekohľadu kvalitné parabolické primárne zrkadlo, ktoré poskytuje ostrejší a kontrastnejší obraz ako porovnateľný astro teleskop vybavený jednoduchým guľovým zrkadlom. Sekundárne zrkadlo má veľkosť až 55mm pre optimálne osvetlenie zorného poľa. Veľký 2in okulárový výťah umožňuje využiť širšie zorné pole ďalekohľadu aj pomocou širokouhlých okulárov s upínacím priemerom 2in (50,8mm), použiť sa dajú samozrejme aj 1,25in (31,7mm), a to s 2in-1,25in redukciou v balení. LED hľadáčik s červeným bodom vám pomôže s vyhľadávaním objektov na nočnej oblohe. Rovníková, paralaktická montáž EQ3 s presnými prevodmi a jemnými posuvmi v oboch osiach je možné veľmi dobre využiť pri sledovaní objektov. K montáži je možné dokúpiť motorčekový pohon pre automatické sledovanie objektov (avšak nie vyhľadávanie). S teleskopom v balení nájdete aj šikovný fotoadaptér-držiak na mobil, pomocou ktorého je možné fotiť s vašim mobilom cez ďalekohľad za okulárom.  S teleskopom v balení teraz nájdete aj certifikovanú slnečnú fóliu v rámiku určenú na bezpečné pozorovanie slnečnej fotosféry (slnečné škvrny, granulácia, spikuly) alebo zatmení Slnka či prechody planét popred slnečný disk. Astro teleskop Bresser Pollux 150/750 EQ3 sa dodáva v atraktívnom spotrebiteľskom balení.

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu. Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Obsah balenia: tubus s optikou, okuláre (4mm, 20mm), Barlow 3x šošovka, hliníkový statív, rovníková montáž EQ3, LED hľadáčik, držiak/fotoadaptér na mobil, slnečná fólia v rámiku

Hlavné využitie mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, slnko
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 150 mm
Ohnisková vzdialenosť 750 mm
Relatívna svetelnosť f/5
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Zväčšenie s okulármi v balení 37x, 112x, 187x
Okuláre v balení 4 mm, 20 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,9 arcsec
Montáž paralaktická montáž
Pohon montáže len manuálny, voliteľné automatické sledovanie
Hľadáčik LED
Statív hliník
Statív (výška) 140 cm
Celková hmotnosť 12,5 kg

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií