Astro kamera Omegon GUIDE 2000C Color

Astro kamera Omegon GUIDE 2000C Color

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

CMOS farebný, Full-HD, USB 2.0, ST-4, softvér

209 € s DPH

Skladové číslo: 61034

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 21.09.2021

Astronomická kamera Omegon GUIDE 2000C Color je kompaktná farebná kamera s Full-HD rozlíšením snímača vhodná pre začiatočníkov na prvé kroky v planetárnom, lunárnom a čiastočne aj deep-sky astrofotografovaní. Kamera sa tiež výborne hodí aj ako autoguider pri pointácii teleskopu.

Planetárna a lunárna astrofotografia pre začiatočníkov

Toto je vzhľadom na cenu výborná astro kamera na prvé kroky v astrofotografovaní objektov v našej slnečnej sústave, najmä planét a Mesiaca. So snímkami povrchu Mesiaca tak ako ho uvidíte aj cez okulár, prípadne so snímkami jasnejších planét ako sú Saturn či Jupiter sa môžete podeliť so svojimi priateľmi alebo rodinou alebo si rôzne objekty môžete spolu pozrieť naživo na monitore. 

Astrofotografia deep-sky objektov 

Vysoká citlivosť moderného CMOS snímača Aptina AR0130 značne uľahčuje fotenie hmlovín a galaxií v porovnaní s tým ako to bolo len donedávna. Zachytiť tieto nejasné objekty je pomerne ťažké, ale vďaka vysokej kvantovej účinnosti a nízkemu šumu snímača je možné robiť zábery s detailami, ktoré sú pre vizuálnu astronómiu nepostrehnuteľné.

Pointácia (autoguiding)

S touto citlivou kamerou nájdete vhodnú vodiacu hviezdu kdekoľvek na oblohe! Dokonca aj slabšie hviezdy nepredstavujú problém, a to vďaka vysokej citlivosti moderného CMOS senzora. Pointujte s krátkymi expozičnými časmi a vysokou frekvenciou korekcií odosielaných do montáže a eliminujte aj menšie chyby vo vedení montáže. Vďaka kompatibilite s PHD2 a zabudovaným ST4 portom je táto kamera ideálna aj ako pointačná kamera.

Funkčný tvar

Masívne telo vyrobené z eloxovaného hliníka má tvar okulára s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a zmestí sa do každého ďalekohľadu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti 90g táto kamera dodatočne nezaťaží vašu zostavu. Predná strana fotoaparátu je vybavená C- a CS-mount závitom alebo (cez adaptér) štandardným 1,25in závitom pre filter. To umožní priamo pripojiť malé CCTV alebo širokú paletu astronomických filtrov.

Prenosová krivka

Snímač kamery je pred prachom a vlhkosťou chránený okienkom. Farebné verzie kamier Omegon Pro sú vybavené filtrom blokujúcim infračervené žiarenie. Moderné CMOS snímače sú citlivé na infračervené svetlo, takže správna interpretácia farieb vo výslednej snímke je možná len odstránením týchto vlnových dĺžok ešte pred záberom. Na druhej strane, monochromatické verzie kamier Omegon Pro sú vybavené antireflexným oknom, ktoré je priepustné pre široký rozsah vlnových dĺžok od ultrafialového po infračervené čo umožňuje použiť vlastné filtre a mať neobmedzenú kontrolu nad prenosovou krivkou - neoceniteľné pre pokročilé astrofotografovanie a fotometrické aplikácie.

Výborný softvér ku kamere v balení

Dodávaný softvér Omegon AstroPhotoCapture umožňuje jednoduché a ľahko naučiteľné ovládanie kamery. Správne nastavenie kamery počas procesu snímania je pre astrofotografiu kľúčové. AstroPhotoCapture vám poskytuje úplnú kontrolu nad všetkými parametrami kamery bez preťaženia spojenia. Softvér je kompatibilný s  operačnými systémami Windows 8/10.

Kompatibilita

Kamery Omegon Pro sú kompatibilné so širokou škálou dostupných programov pre astrofotografovanie prostredníctvom bežných rozhraní ASCOM a INDI. Natívna kompatibilita je zabezpečená aj s čoraz populárnejším softvérom, ako je PHD2 a N.I.N.A.

Obsah balenia: astronomická kamera Omegon, adaptér, USB kábel, ST4 kábel

 

Technické špecifikácie astro kamery Omegon GUIDE 2000C Color:

Snímač: Sony IMX290 CMOS color

Veľkosť snímok: 1936x1096pix (2,1MP)

Veľkosť snímača: 5,6x3,1mm (uhlopriečka 6,4mm)

Veľkosť pixelu: 2,9x2,9µm

Farebná hĺbka: 12bitov

Rýchlosť snímania: 15 obrázkov/s pri plnom rozlíšení

Binning: 2x2, 3x3, 4x4 (digital)

Závierka: rolujúca

Ohnisková vzdialenosť príruby: 12,5mm

Kompatibilita ST-4 autoguider: áno

Závit pre filter: áno (1,25in)

Upínací priemer kamery: 1,25in (31,7mm)

Pripájací závit kamery k teleskopu: C-mount

Pripojenie k počítaču: USB 2.0

IR filter: áno (zabudovaný)

Aktívne chladenie: nie

Podporované operačné systémy: Windows 7/8/10 (Linux/Mac cez INDI)

Prevádzkové teploty: od -10°C do +50°C

Napájanie: USB

Telo, farba: hliník, bronz

Rozmery: 3,9x7,1cm

Hmotnosť: 90g

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií