Teleskop National Geographic 90-1250 GOTO

Teleskop National Geographic 90-1250 GOTO

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (33x)

Vaše hodnotenie:

National Geographic

90mm objektív Maksutov-Cassegrain, 2 okuláre, oceľový statív, GOTO

529 € s DPH

Skladové číslo: 9062100

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Teleskop National Geographic NGC 90/1250 GOTO je zrkadlovo-šošovkový alebo katadioptrický hvezdársky ďalekohľad Maksutov-Cassegrain s 90mm objektívom a dlhým ohniskom až 1250mm. Teleskop je vybavený automatizovaným vyhľadávaním a sledovaním objektov (funkcia GOTO). Optický tubus je prichytený k jednoramennej montáži, pohyb ktorej je riadený motorčekmi v oboch osiach. Ďalekohľad je určený pokročilejším začiatočníkom najmä na planetárne pozorovanie, ale svoje uplatnenie nájde aj pri pozorovaní jasnejších hmlovín, galaxií, hviezdokôp a taktiež pri pozorovaní pozemských cieľov. Ide o ultra ľahký a jednoducho prenášateľný ďalekohľad (komplet len 6kg), ktorý si budete môcť zobrať všade so sebou. Je možné ho používať aj bez statívu, len na pevnej podložke, napríklad na stole. Po počiatočnej inicializácii teleskopu stačí vybrať z databázy ručného ovládača 272-tisíc objektov a ďalekohľad zaháji automatické, počítačom kontrolované vyhľadávanie, po nájdení objekt následne udržiava v zornom poli okulára. Reflexný LED hľadáčik vám pomôže s vyhľadávaním objektov na nočnej oblohe. Teleskop disponuje pevným oceľovým statívom s nastaviteľnou výškou od 64-111cm a táckou na odkladanie príslušenstva. V balení nájdete okuláre typu Kellner s ohniskami 12,5mm a 25mm, ktoré poskytnú výsledné zväčšenia 50x a 100x, upínací priemer okulárov je 1,25in (31,7mm). Maximálne využiteľné zväčšenie teleskopu je 180x. Na dosiahnutie ďalších zväčšení bude potrebné dokúpiť okuláre. Mesačný filter umožní účinne odfiltrovať rušivé vlnové dĺžky mesačného svitu a zlepšiť kontrast obrazových detailov pri pozorovaní Mesiaca. 

Obsah balenia: optický tubus, jedoramenná azimutálna montáž s GOTO navádzaním, oceľový statív, okuláre (12mm, 25mm), mesačný filter, kompas, mapa hviezdnej oblohy, planetárny softvér

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajn Maksutov-Cassegrain
Velkosť objektívu 90 mm
Ohnisková vzdialenosť 1250 mm
Relatívna svetelnosť f/13,9
Zväčšenie (využiteľné max.) 180x
Zväčšenie s okulármi v balení 50x, 100x
Okuláre v balení 12,5 mm, 25 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže GOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív oceľ
Statív (výška) 64-111 cm
Napájanie batérie
Rozmery OTA 10 x 28 cm
Celková hmotnosť 6 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií