Montáž Bresser EXOS-2

Montáž Bresser EXOS-2

Hodnotenie produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

Nosnosť 13kg, polárny hľadáčik, EQ-5

399 € s DPH

Skladové číslo: 4964250

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Montáž Bresser EXOS-2 je pevná a stabilná nemecká rovníková montáž triedy EQ-5, navrhnutá najmä pre potreby vizuálneho pozorovania a nenáročného astrofotografovania. Vstavaný polárny hľadáčik uľahčí presnejšie nastavenie polárnej osi. Nosnosť montáže je až 13 kg čo jej umožňuje niesť refraktory s priemeru objektívu až 152 mm alebo reflektory až do 203 mm. Astrofotografická nosnosť montáže (po osadení GOTO súpravou) je 10kg. Presné guľôčkové ložiská v oboch osiach zaručujú minimálny mŕtvy chod a zabezpečujú presný a hladký posuv montáže, výsledkom čoho je presnosť pri navádzaní a sledovaní objektov. Možnosť pripojenia voliteľných servo motorčekov vybavených enkodérmi v oboch osiach a ručným ovládačom umožní nielen pohodlné a automatizované vyhľadávanie a sledovanie objektov ale aj astrofotografovanie. Všetky diely spájajúce montáž so statívom ako aj prevody sú kovové. Montáž je umiestnená na pevnom a stabilnom oceľovom statíve s nastaviteľnou výškou (68-108cm) a hrúbkou nôh 5cm. Hmotnosť montáže: 5,9 kg, hmotnosť statívu: 5,3 kg.

Obsah balenia: paralaktická montáž, oceľový statív, polárny hľadáčik (bez osvetlenia), protizávažie, jemné ručné ovládanie

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

 • Montáž Omegon AZ Deluxe

  Omegon

  nosnosť 10kg, pre 2 ďalekohľady, mechanický pohon, so statívom

  Skladové číslo: 43765

  Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

  559 € s DPH

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií