Držiak na mobil Bresser pre teleskop-binokulár

Držiak na mobil Bresser pre teleskop-binokulár

Hodnotenie produktu: 4.89/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

Držiak na mobil pre teleskopy a binokuláre

25 € s DPH

Skladové číslo: 4910300

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

S držiakom na mobil Bresser pre teleskopy a binokulárne ďalekohľady bude vyhľadávanie nebeských objektov na nočnej oblohe pre vás hračka. Zapotili ste sa niekedy pri identifikácii hviezd, planét, hmlovín, galaxií či hviezdokôp pri pozorovaní cez teleskop alebo triéder? V minulosti by ste na to potrebovali hviezdnu mapu a veľa trpezlivosti, dnes si môžete stiahnuť do vášho mobilu či smartfonu vhodnú aplikáciu (planetárny softvér) a vyhľadávanie objektov sa stane hračkou. Pokiaľ však pozorujete nočnú oblohu s astronomickým ďalekohľadom alebo astro binokulárom s veľkým priblížením, zistíte, že vec je trochu zložitejšia, mobilná aplikácia totižto nevie kam máte namierený ďalekohľad, a tak je jej využitie len obmedzené. Čo bolo ľahké pri pozorovaní voľným okom nie je také jednoduché pri pozorovaní cez optický prístroj so zväčšením. A tu prichádza na pomoc náš držiak, ktorý sa pripevní na telo teleskopu alebo binokulára, a do ktorého jednoducho uchytíte svoj mobil s planetárnym softvérom. Mobil v držiaku bude ešte potrebné zosúosiť (rektifikovať) s hlavnou optickou osou teleskopu alebo triédra pomocou nastaviteľného husieho krku držiaka, podobne ako keď nastavujete hľadáčik teleskopu. Po správnej rektifikácii vám bude mobilná aplikácia na displeji vášho mobilu ukazovať objekty, na ktoré namierite svoj teleskop alebo ďalekohľad. Tak budete presne vedieť na čo sa pozeráte.

Obsah balenia: držiak na mobil, nastaviteľný husí krk pre jednoduché nastavenie správnej polohy držiaka, statívový adaptér so špeciálnou skrutkou pre binokulárne ďalekohľady, adaptér pre pripevnenie držiaka na väčšinu teleskopov

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií