BBR testovanie ďalekohľadu Bresser Pirsch ED 8x42

Binokulárny ďalekohľad zo série Bresser Pirsch ED získal v teste špecializovaného portálu Best Binocular Reviews (BBR) ocenenie „najlepší ďalekohľad" do 400 €, teda vo vyššom cenovom segmente.

BBR testovanie ďalekohľadu Bresser Pirsch ED 8x42

Vynikajúci Bresser Pirsch ED 8x42

Spoločnosť BBR už minulý rok testovala ďalekohľady série Bresser Pirsch ED 8x56 a Bresser Pirsch ED 8x32 - obidva boli hodnotené veľmi vysoko, na čo môže byť výrobcov dizajnérsky tím veľmi hrdý. Bresser Pirsch ED však v novom teste prekonal svoje vlastné hodnotenie. V BBR pri ňom ocenili najmä výnimočný pomer cena/výkon, a to zo všetkých testovaných ďalekohľadov v cenovej kategórii pod 400 €. Okrem iného BBR vyslovene vyzdvihuje veľmi dobrú kvalitu obrazu s výbornou farebnou interpretáciou a úrovňou kontrastu, len veľmi slabú farebnú chybu a iba mierne rozmazanie obrazu na okrajoch zorného poľa, aj to bez viditeľného skreslenia.

Ocenený binokulár Bresser Pirsch ED 8x42 Phase Coating   Najlepší ďalekohľad BBR Bresser Pirsch ED 8x42

Vysoko kvalitné nízkorozptylové sklo ED (Extra low Dispersion), ktoré minimalizuje chromatickú aberáciu (tvorbu farebných okrajov), tiež poskytuje výbornú farebnú vernosť. Vďaka najnovšiemu fázovému antireflexnému vrstveniu vidia používatelia obraz s vyšším kontrastom a rozlíšením ako bez neho. Napríklad perie alebo kožušinové štruktúry na zvieratách sú lepšie viditeľné, čo je obzvlášť výhodné za zlých svetelných podmienok, vysvetľuje Daniel Ebbert, produktový manažér športovej optiky v spoločnosti Bresser. Obzvlášť za súmraku alebo za nepriaznivého počasia má dielektrický antireflexný poťah na hranoloch váhu zlata. Umožňuje lepší prenos svetla z hranola do oka a tým jasnejší a čistejší obraz. Vodotesný ďalekohľad Bresser Pirsch ED 8x42 je plnený vzácnym plynom (argón) a jeho telo je vyrobené z kovu a polykarbonátu, je teda ľahké a zároveň robustné. Tento binokulár je tiež vybavený celokovovým zaostrovacím mechanizmom s hladkým chodom pre rýchle a presné zaostrovanie obrazu. Vďaka svojim skvelým vlastnostiam a kompaktným rozmerom je Bresser Pirsch ED vhodný na akýkoľvek účel - na cestovanie, turistiku alebo ako poľovnícky ďalekohľad pri love či pri pozorovaní lesnej zveri. Vysúvateľné očnice, nastaviteľné v 3 úrovniach, poskytujú optimálne pohodlie aj pre pozorovateľov s okuliarmi. Celé hodnotenie ďalekohľadu Bresser Pirsch ED 8x42 v BBR si môžete prečítať na tomto odkaze (v angličtine).

Bresser Pirsch ED sa vyrába v troch prevedeniach:

Binokulárny ďalekohľad Bresser Pirsch ED 8x42

Binokulárny ďalekohľad Bresser Pirsch ED 10x42

Binokulárny ďalekohľad Bresser Pirsch ED 8x56

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií