Slnečný teleskop Coronado PST - Hot Product 2011

Pridané: 01.11.2011 20:41:41

01 November 2011

Známy astromagazín Sky & Telescope zaradil slnečný teleskop Coronado PST Double-Stack už po druhýkrát ako horúci produkt roku 2011 - Hot Product 2011! Ide o najobľúbenejší ďalekohľad na pozorovanie Slnka s kvalitou obrazu prevyšujúcou oveľa drahšie prístroje iných značiek.

Slnečný teleskop Coronado PST - Hot Product 2011

Sky & Telescope Hot Product 2011

Svetoznáma americká firma Coronado sa špecializuje na výrobu veľmi kvalitných slnečných filtrov a ďalekohľadov na pozorovanie Slnka. Ešte pred pár rokmi bolo takmer nemožné, že Hydrogen-alfa teleskop, akým je aj PST, by bol dostupný pre amatérov a príležitostných pozorovateľov za prijateľnú cenu. Avšak dnes už bežne dostupné PST prináša svojim majiteľom obraz všetkých aktívnych javov v slnečnej chromosfére (prominencie, protuberancie, škvrny). 

PST reprezentuje najlepší kompromis medzi cenou a výkonom a ponúka úžasný pohľad na živé, aktívne a meniace sa Slnko. Preto niet divu, že sa stalo najpopulárnejším ďalekohľadom na pozorovanie Slnka na svete. Naviac model Coronado PST Double-Stack, vybavený doplnkovým filtrom, už druhýkrát získal ocenenie prestížneho časopisu Sky & Telescope Hot Product 2011 (prvýkrát toto ocenenie získal ešte v roku 2004, kedy bol uvedený na trh). Dôvodom vysokého ocenenia bola hlavne kvalita obrazu, ktorú dosahujú len prístroje so signifikantne vyššou cenou. Viac informácii o produkte nájdete na tomto odkaze.

Prejsť na teleskop Coronado PST Double-Stack 

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií