Teleskop Meade LightSwitch ACF - zapni a žasni

Pridané: 02.02.2009 00:14:44

02 Február 2009

Astronomický ďalekohľad Meade LightSwitch ACF alebo LS ACF je plne automatizový GOTO teleskop vybavený GPS prijímačom. Zľahčene povedané stačí ho zapnúť a budiž svetlo (LightSwitch), môžeme pozorovať. Tento "smart" teleskop sa dodáva v dvoch veľkostiach objektívov, 6in (152mm) a 8in (203mm). Je relatívne malý, ľahký, veľmi skladný, prenášateľný a nabitý funkciami. Vhodný pre úplných začiatočníkov aj náročnejších amatérov.

Teleskop Meade LightSwitch ACF - zapni a žasni

Hvezdársky ďalekohľad Meade LightSwitch LS ACF je konštruovaný tak, aby sa dal veľmi ľahko používať aj začiatočníkom, no aby mal funkcionalitu aj pre náročných pozorovateľov. Ďalekohľad na svoju inicializáciu nepotrebuje žiadne vstupné údaje zo strany používateľa, ak mu dáte priestor, všetko si zistí sám. Teleskop disponuje optickým systémom Schmidt-Cassegrain v bezkomovom prevedení ACF a špeciálnymi antireflexnými vrstavami UHTC. Veľmi slušné mechanické spracovanie so závitovkovými (slangovo šnekovými) prevodmi v oboch osiach pre hladký chod montáže. Ručný ovládač s databázou viac ako 100-tisíc objektov a multimediálna výbava Astronomer Inside™ ponúka audio a video popis pozorovaných objektov (voliteľný LCD displej).

Prejsť na teleskop Meade LightSwitch LS-6 ACF

Prejsť na teleskop Meade LightSwitch LS-8 ACF

Prejsť na test teleskopu Meade LightSwitch LS-8 ACF v magazíne Sky & Telescope (angličtina)

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií