Okulár kolimačný Omegon Deluxe (1,25in)

Okulár kolimačný Omegon Deluxe (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

Cheshire kolimačný okulár krátky

40 € s DPH

Skladové číslo: 60908

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 23.09.2021

Kolimačný okulár Omegon Deluxe umožňuje spoľahlivo kolimovať prakticky akýkoľvek zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton, dokonca aj "rýchle" optické systémy so svetelnosťou do f/3 a predstavuje metódu, ktorá je presnejšia ako mnohé iné metódy kolimácie. Hmotnosť kolimačného okulára je 75g, rozmery 28x84mm, materiál eloxovaný hliník.

Výhody kolimačného okulára v kocke

  • ľahký ale odolný hliníkový Cheshire kolimačný okulár
  • upínací priemer 1,25in (31,7mm)
  • zrkadlo s vysokou odrazivosťou pre presnejšiu kolimáciu
  • optimalizovaná dĺžka okulára pre použitie s konvenčnými zrkadlovými astro teleskopmi typu Newton
  • len čiastočne využiteľný pre refraktory a hvezdárske ďalekohľady typu Schmidt-Cassegrain (len hrubá kolimácia sekundárneho zrkadla)

Prečo je kolimácia Newtonov s týmto okulárom taká presná?

Dizajn tohto Cheshire okulára ponúka niekoľko výhod, má optimalizovanú dĺžku, ktorá umožňuje kolimovať obe zrkadlá (primárne aj sekundárne) súčasne. Môže byť takáto kolimácia s inými kolimačnými okulármi problém? Áno, môže, pretože len optimalizovaný krátky dizajn umožní správne posúdiť obraz v oboch zrkadlách. Dlhší tubus kolimačného okulára by spôsoboval vinetáciu (stmavenie) na okrajoch zorného poľa a obraz by v ohnisku nebol rovnomerne osvetlený. Kolimačný okulár Omegon Deluxe je iný, môžete sa tešiť na perfektné výsledky po kolimácii svojho astro teleskopu.

Perfektne vycentrovaný

Výhodou kolimačného okulára tiež je, že sa nemusíte obávať o jeho vycentrovanie, tak ako je to dôležité napríklad pri kolimácii s laserovým kolimátorom. Kolimačný okulár nikdy nebudete musieť centrovať. Stačí ho len zasunúť do 1,25in okulárového výťahu astro teleskopu a kolimácia sa môže začať. Ľahko nájdete rovinu ostrosti a uvidíte všetko potrebné. Tiež môžete presne skolimovať aj sekundárne zrkadlo.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií