Laserový kolimátor Bresser (1,25in)

Laserový kolimátor Bresser (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.64/5 (14x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

Laserový kolimátor na rýchlu a presnú kolimáciu zrkadlových teleskopov.

69 € s DPH

Skladové číslo: 4910200

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 20.09.2021

Laserový kolimátor Bresser na rýchlu, jednoduchú a presnú kolimáciu zrkadlových a katadioptrických teleskopov. Hvezdárske ďalekohľady sú od výroby riadne nastavené, kolimované, avšak počas manipulácie a prepravy sa môže stať, že sa zrkadlá rozladia čo sa prejaví na tmavšom, nejasnom obraze v okulári. Upínací priemer kolimátora je 1,25in (31,7mm) a vkladá sa do okulárového výťahu teleskopu. Laserový kolimátor ma bezpečné a pohodlné zapínanie. Použitá je laserová dióda triedy II emitujúca svetlo s vlnovou dĺžkou v rozsahu 635-680nm a s maximálnym výkonom menej ako 1mW. Telo kolimátora je z hliníka a všetky vnútorné povrchy sú potiahnuté čiernou farbou eliminujúcou svetelné odlesky. Kolimátor samotný je taktiež možné kolimovať, na tento účel disponuje kolimačným závitom. Prístroj je napájaný pomocou troch gombíkových alkalických batérií 1,5V typu LR44 (nie sú súčasťou balenia). 

Upozornenie!

Vyhnite sa akémukoľvek priamemu kontaktu laserového lúča s okom a/alebo pokožkou! Pri manipulácii buďte maximálne opatrní, aby ste nepoškodili seba ani nikoho vo svojom okolí!

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií