Barlow šošovka Omegon 3x (1,25in)

Barlow šošovka Omegon 3x (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

2-šošovkový dizajn, MC antireflexy, celokovové telo

43 € s DPH

Skladové číslo: 2290

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 28.09.2021

Barlow 3x šošovka Omegon je achromatický duplet poskytujúci dobrý obraz, ktorý pomáhajú vylepšiť aj zelené antireflexy na vybraných optických plochách typu Multi-Coated čím sa eliminujú nežiadúce odlesky a zvyši sa kontrast obrazu. Už na prvý pohľad je vidieť, že hoci ide o lacnejšiu Barlowku, výrobca si dal záležať na jej kvalitnom vyhotovení, telo Barlowky je kovové, bez akýchkoľvek plastových prvkov. Priemer šošovky je 25mm, nízka hmotnosť len 95g umožní využiť Barlowku aj na menej robustných fokuseroch astro teleskopov, dĺžka tela Barlowky je 93mm.

Barlow šošovka 3x Omegon predlžuje ohnisko astro teleskopu a tým 3-násobne zvyšuje jeho výsledné zväčšenie. Vyššie zväčšenia sú vhodné najmä pri skúmaní obrazových detailov Mesiaca a planét, prípadne niektorých ďalších nebeských útvarov. Táto Barlowka je vhodná najmä na vizuálne pozorovanie nočnej oblohy, ale aj na jednoduché astrofotografovanie pomocou planetárnych webkamier či PC okularov.

Barlowka v kombinácii s okulárom

Barlow šošovka sa zasúva do prázdneho okulárového výťahu hvezdárskeho ďalekohľadu a následne do nej sa vkladá okulár. Ak ste s okulárom bez Barlowky na vašom teleskope dosahovali výsledné zväčšenie 20x, s Barlow 3x šošovkou to bude 60x. S Barlowkou je tiež možné využiť dlhšiu výstupnú pupilu dlhooniskových okulárov a pritom dosiahnuť 3x vyššie zväčšenie. Barlowka Omegon disponuje upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a akceptuje rovnako okuláre s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), má kovové telo.

Barlowka v kombinácii s astro kamerami

Ak ste už skúšali fotiť s niektorou jednoduchou planetárnou kamerou, určite vás prekvapilo, aké miniatúrne sú snímky planét. Je to aj preto, lebo ide o uhlovo veľmi malé objekty. Barlow šošovka Omegon s faktorom 3x dokáže trojnásobne predĺžiť ohnisko astro teleskopu a rovnako tak zväčšiť aj obraz planéty na snímači kamery, čo umožní zachytiť aj jej menšie planetárne detaily. Pre planetárne astrofotografovanie je Barlow šošovka s vyšším faktorom nevyhnutnosťou!

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií