Polárna kolíska Omegon

Polárna kolíska Omegon

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

nosnosť 5kg, vodováha, kovové telo, 500g

69 € s DPH

Skladové číslo: 64973

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 23.09.2021

Polárna kolíska Omegon so stupnicou sa používa pre stabilnejšie a presnejšie polárne nastavenie ultra ľahkej astrofotografickej montáže Omegon Mini Track LX2, LX2 NS, LX3 (a ďalšie) tak, aby ste dosiahli ešte vydarenejšie snímky. Hmotnosť kolísky je 500g. Fotoaparát sa upína pomocou skrutky 1/4in, na statívovú hlavu sa kolíska upína pomocou závitu 3/8in.

Výhody kolísky v skratke

  • polárna kolíska pre lepšiu a presnejšiu astrofotografiu
  • vhodné pre všetky fotografické mini astrofoto montáže (napr. Omegon Mini Track, iOptron SkyTracker, Vixen Polarie)
  • vyrobené z hliníka, poskytne mnoho rokov zábavy a stabilný základ pre vašu montáž
  • integrovaná vodováha pre lepšie vycentrovanie statívu
  • uhol náklonu -35° až 70° umožňuje fotografovanie na mnohých miestach sveta
  • držiak lišty v štýle Vixen so zaisťovacou skrutkou
  • jemne doladiteľná poloha v azimute pre presné polárne nastavenie montáže
  • lišta/kolajnička v balení
  • nosnosť 5kg

Lepšia astrofotografia

Čo je najdôležitejšie pre dosiahnutie bodových snímok hviezd a pôsobivých astrofotografií? Odpoveď je jednoduchá: precízne nastavená montáž! Možno to trápenie poznáte, keď pripevňujete kameru k fotostatívu a snažíte sa ju nastaviť len tak od ruky na guľovej hlave. Nie je to vôbec jednoduché, už vôbec nie, ak vám asistuje chladné počasie a/alebo tma. Uľahčiť si trápenie a eliminovať hlavný zdroj problémov pri astrofotografovaní si môžete práve pomocou tejto skvelej polárnej kolísky, ktorú je možné doladiť (výškovo aj v azimute) tak presne ako na montážach s veľkými teleskopmi.

Nastavenie AZ

Na presné nastavenie azimutu sa používajú dve skrutky, ktoré poslúžia najmä vtedy, keď ste už takmer dosiahli nebeský pól, ale chýba vám doladiť malý kúsok správnym smerom. Po nastavení je možné polohu kolísky so správnou polárnou výškou uzamknúť.

Náklon -35° až 70°

Túto polárnu kolísku je možné využiť takmer z akéhokoľvek miesta na Zemi, či ste na Islande alebo v Namibii, sklon kolísky je možné zvoliť medzi -35° až +70° zemepisnej šírky. Nastavený sklon jednoducho a spoľahlivo uzamknete pomocou páčky.

Zabudovaná vodováha

Pre dobrý výsledok je veľmi dôležité presné polárne nastavenie montáže. Ak to niečo uľahčí, ako napríklad vodováha vstavaná do polárnej kolísky, poteší to.

Úchyt pre lištu/koľajničku v štýle Vixen

Aby bolo možné k polárnej kolíske pripojiť takmer akúkoľvek mini astrofoto montáž, je vybavená úchytom v štýle Vixen, ktorý sa bežne používa v astronómii, a ktorý umožní rýchle a pohodlné pripojenie zariadení.

Kovové telo

Polárna kolíska Omegon je vyrobená z hliníka a pre mini montáž predstavuje stabilnú základňu. Už sa viac nemusíte obávať statívových hláv, ktoré neboli dizajnované na astrofotografovanie alebo sú dokonca vyrobené z plastu. S touto polárnou kolískou môžete svoj statív a mini montáž premeniť na skutočných ťahúňov, ktoré budú spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov. Stačí len vyliezť na kopec a začať fotiť!

Obsah balenia: polárna kolíska Omegon, 55mm lišta/koľajnička

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií