Filter Optolong L-eXtreme (1,25in)

Filter Optolong L-eXtreme (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Optolong

fotenie DSO v Ha, OIII

189 € s DPH

Skladové číslo: 0310175

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Profesionálny astrofotografický filter Optolong L-eXtreme predstavuje novú generáciu filtrov proti svetelnému smogu, ktorý umožňuje fotenie emisných hmlovín, aj bez veľkých a drahých astro teleskopov, aj zo silne svetelne znečisteného prostredia mesta alebo pri svite Mesiaca. Neľútostná urbanizácia a s ňou spojené intenzívne svetelné znečistenie sa stali veľkým a pokračujúcim problémom všetkých amatérskych astrofotografov. Riešenie si môže vyžiadať nákup monochromatickej kamery, niekoľkých typov úzkopásmových filtrov a filtračného kolesa, čo rozhodne nie je lacná záležitosť. Trojpásmový filter Optolong L-eXtreme predstavuje hospodárne aj praktické riešenie. Filter umožňuje fotografovanie deep-sky emisných hmlovín farebnými CMOS a monchromatickými CCD astro kamerami a digitálnymi zrkadlovkami DSLR (vyrába sa ako clip EOS-C). Svetlo v dvoch veľmi úzkych 7nm spektrálnych čiarach emisných hmlovín (H-alfa, O-III) prechádza filtrom takmer bez strát s maximálnym prenosom až do 90%. Oblasti svetelného znečistenia sú blokované (>99%), takže deep-sky fotografie je možné realizovať aj zo svetelne silne znečisteného mesta! Filter umožňuje dosiahnuť snímky kvalitou blízke tým z monochromatických kamier s úzkopásmovými filtrami. Povrch filtra Optolong L-eXtreme je opticky vyleštený a potiahnutý niekoľkonásobnými antireflexnými vrstvami s využitím špeciálnej technológie iónového nanášania pre najvyššiu úroveň kontrastu, trvanlivosť a odolnosť proti poškriabaniu, ako aj stabilitu na strednej vlnovej dĺžke (CWL), ktorá nie je ovplyvnená teplotnými zmenami. Pre všetky filtre je zaručená absolútna presnosť (λ/4, RMS) a homogenita antireflexného poťahu, ako aj maximálne hodnoty prenosu v priepustnom pásme a optická hustota mimo pásmo priepustnosti. Vyvážené farby pre prirodzený obraz. Substrát filtra B270 s hrúbkou 1,85mm je vyrobený zo špeciálneho optického skla, kvalita povrchu 60/40 (MIL-O-13830), paralelnosť povrchov 30s. Astrofotografie nasnímané pomocou filtra Optolong L-eXtreme je možné si pozrieť priamo na stránke výrobcu.

UPOZORNENIE! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie!

Obsah balenia: filter Optolong L-eXtreme (1,25in/M28x0,6mm závit), krabička

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií