Filter Optolong L-Pro (1,25in)

Filter Optolong L-Pro (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Optolong

vizuálne pozorovanie a fotenie v Hb, Ha, OIII, NII, SII

155 € s DPH

Skladové číslo: 0310155

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Filter Optolong L-Pro je viacpásmový filter, ktorý ponúka lepšie farebné vyváženie maximalizáciou prenosového pásma, kde vyvážený prenos umožňuje robiť astrofotografie s minimálnym nežiaducim farebným nádychom/odtieňom pri fotení širokopásmových emisných objektov akými sú galaxie, reflexné hmloviny a guľové hviezdokopy. Filter L-Pro je navrhnutý na zlepšenie viditeľnosti rôznych deep-sky objektov, a to zvýšením kontrastu medzi objektom a nočnou oblohou, ktorý sa dosahuje selektívnym potláčaním vlnových dĺžok pochádzajúcich zo svetelne znečisťujúcich zdrojov (umelé osvetlenie vrátane ortuťových výbojok, vysokotlakových i nízkotlakových sodíkových výbojok) a tiež z nežiaduceho prirodzeného svetla rozptýleného v atmosfére v kombinácii s vysokou priepustnosťou v emisných čiarach OIII (496nm, 500nm), H-beta (486nm), NII (654nm, 658nm), H-alfa (656nm) a SII (672nm). Filter Optolong L-Pro je tak vhodný na vizuálne aj fotografické účely vo vidieckych oblastiach so silným svetelným znečistením. Filter je efektívny pri potláčaní zdrojov svetelného znečistenia pri astrofotografovaní galaxií, reflexných hmlovín a guľových hviezdokôp. To platí aj pre vizuálne pozorovania hviezd. Samotný filter L-Pro dokáže potlačiť vlnové dĺžky infračerveného žiarenia, a preto ho možno ľahko použiť na snímanie „L" záberov so CCD kamerami. Pre digitálne zrkadlovky (DSLR) sa tento filter vyrába vo forme klipov EOS-C, EOS-FF, NK-FF, Sony-FF. Povrch filtra Optolong L-Pro je opticky vyleštený a potiahnutý niekoľkonásobnými antireflexnými vrstvami s využitím špeciálnej technológie iónového nanášania pre najvyššiu úroveň kontrastu, trvanlivosť a odolnosť proti poškriabaniu, ako aj stabilitu na strednej vlnovej dĺžke (CWL), ktorá nie je ovplyvnená teplotnými zmenami. Pre všetky filtre je zaručená absolútna presnosť (λ/4, RMS) a homogenita antireflexného poťahu, ako aj maximálne hodnoty prenosu v priepustnom pásme a optická hustota mimo pásmo priepustnosti. Vyvážené farby pre prirodzený obraz. Substrát filtra je vyrobený zo špeciálneho optického skla, kvalita povrchu 60/40 (MIL-O-13830). Astrofotografie nasnímané pomocou filtra Optolong L-Pro je možné si pozrieť priamo na stránke výrobcu.

UPOZORNENIE! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie!

Obsah balenia: filter Optolong L-Pro (1,25in/M28,5x0,6mm závit), krabička

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií