Teleskop Coronado PST s kufríkom

Teleskop Coronado PST s kufríkom

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Coronado

40mm teleskop na Slnko, 400mm ohnisko, kufrík

1159 € s DPH

Skladové číslo: PSTCP

Dostupnosť: Ukončená výroba

 

dopravné zadarmo pri nákupe nad 59€ v eshope dalekohlady.eu Doprava zadarmo od 59 €

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu 30 dní na vrátenie tovaru

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu Poradíme vám 0905 26 26 35

Teleskop Coronado PST 40/400 je ďalekohľad so zabudovaným špeciálnym slnečným filtrom výhradne na pozorovanie Slnka a slnečnej aktivity v jeho atmosfére. Coronado PST - Personal Solar Telescope - reprezentuje najlepší kompromis medzi cenou a výkonom a ponúka úžasný pohľad na živé, aktívne a meniace sa Slnko. Niet preto divu, že sa stal najpopulárnejším teleskopom na pozorovanie Slnka na svete. Má 40mm objektív so 400mm ohniskom a svetelnosťou f/10. V útrobách teleskopu sa skrýva 30mm etalón hlavného blokovacieho filtra. Teleskop je vybavený zaostrovaním, jemným ladením priepustnosti a zabudovaným slnečným hľadáčikom. Dodáva sa s 20mm Kellner okulárom, s ktorým dosiahnete zväčšenie 20x. Coronado PST prináša obrazy všetkých aktívnych javov viditeľných v spektrálnej čiare H-alfa s vlnovou dĺžkou 656,28 nm v slnečnej chromosfére - protuberancie, filamenty, fakulové polia, granulácia, slnečné škvrny - aj vo fotosfére (slnečné škvrny, zatmenia) v šírke priepustného pásma menšej ako 1 Angstrom. Dodáva sa s tvrdým vypolstrovaným kufríkom pre bezpečné skladovanie a prepravu.

K teleskopu PST je možné dokúpiť úzkopásmový filter, ktorý ešte viac redukuje šírku priepustného pásma pod 0,5 Angstrom, čo prináša výrazne lepšie obrazové detaily a vyšší kontrast pri pozorovaní protuberancií.

Obsah balenia: teleskop PST so zabudovaným slenčným filtrom, okulár Kellner 20mm, kufrík

   
   
    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií