Okulár Omegon Premium Zoom 7,5-22,5mm (1,25in)

Okulár Omegon Premium Zoom 7,5-22,5mm (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

zoom 7,5-22,5mm, 8 členov, 42-66°AFOV, 31,7mm, vnútorný závit

299 € s DPH

Skladové číslo: 33244

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 23.09.2021

Okulár Omegon premium zoom - kvalita okulára s pevným ohniskom

Pozeráte sa cez okulár, Jupiter sa vznáša pred vami, malý disk s hlbokým čiernym priestorom na pozadí. Zvyšujete zväčšenie, ľahko a pohodlne. A potom zrazu uvidíte pásy a zóny na kotúči Jupitera, následne sa zjavuje Veľká červená škvrna. Pri pozorovaní pomocou tohto prémiového okuláru so zoomom ľahko získate dojem, že pozorujete cez kvalitný okulár s pevným ohniskom. Ale potom si uvedomíte - veď je to stále ten Omegon premium zoom! V porovnaní s okulárom s pevným ohniskom (fixným zväčšením) poskytuje tento zoomový okulár podobne ostrý a kontrastný obraz. Kombinácia 8 optických členov s novým antireflexným poťahom spĺňa všetky požiadavky špičkového zoom okuláru.

Obrázok robí zážitok

Okulár môže navonok pôsobiť kvalitne, no dôležitejšie je to, čo je vo vnútri. Optika prémiového zoomu okulára Omegon bola navrhnutá tak, aby poskytovala vysoko kvalitný obraz. Objekty sa javia ostré nielen v optickej osi v strede ale aj na okrajoch zorného poľa. Predstavte si, že pozorujete otvorenú hviezdokopu, kde sa hviezdy na okraji zorného poľa v niektorých okulároch zvyčajne menia na kašu, tomuto scenáru sa vďaka tomuto okuláru vyhnete.

Vhodný aj pre rýchle ďalekohľady

Možno vlastníte rýchly f/5 hvezdársky ďalekohľad. Teleskopy (napr. Newtony) s takouto (a vyššou) svetelnosťou sa nazývajú „rýchle", pretože poskytujú jasnejší obraz - niečo ako objektív fotoaparátu s malým clonovým f číslom. Mnoho okulárov je sa pre takého rýchle astro teleskopy nehodí, neplatí to však pre Omegon Premium Zoom, ten poskytuje optimálnu ostrosť aj na okrajoch zorného poľa.

Optika poskytujúca rovné zorné pole - až po okraj

Okulár Omegon Premium Zoom poskytuje rovné zorné pole až po okraj, nedochádza k skresleniu. Nočnú oblohu uvidíte cez tento okulár takú aká je.

Plynulé meniteľné ohnisko v rozsahu od 7,5mm do 22,5mm

Pomocou okuláru so zoomom je možné nastaviť zväčšenie vyhovujúce aktuálnym atmosférickým podmienkam (tzv.seeing), a to zmenou ohniskových vzdialeností okulára v rozsahu od 7,5mm do 22,5mm. Pri ďalekohľadoch s ohniskovou vzdialenosťou 1000mm tak tento zoomový okulár poskytne rozsah zväčšení od malých po stredné (44x-133x); s ďalekohľadomi s ohniskom 2000mm poskytne od stredných až po vysoké zväčšenia (89x-266x). Už nikdy vám nebude chýbať potrebné zväčšenie a navyše ušetrite na nákupe niekoľkých rôznych okulárov s pevným ohniskom.

Hľadanie optimálneho zväčšenia obrazu

Zoomový okulár vám umožní rýchlo nájsť optimálne zväčšenie pre pozorovaný objekt a aktuálne atmosférické podmienky. Pokiaľ teda pozorujete napríklad planétu, jednoducho otočením krúžku zväčšite na maximum, ktoré vám umožní stabilita atmosféry (seeing).

Dlhá výstupná pupila - dokonca aj pre pozorovateľov s okuliarmi

Mnoho okulárov nie je vhodných pre pozorovateľov s okuliarmi. Okulár Omegon Premium Zoom však disponuje dlhou výstupnou pupilou až 19,5mm, a teda aj pozorovatelia s okuliarmi nemusia okuliare skladať, ale aj s okuliarmi môžu pozorovať celé zorné pole. Dlhšia výstupná pupila je plus aj pre pozorovateľov bez okuliarov, na to aby videli celé zorné pole už nemusia tlačiť oko do okulára.

Nastaviteľná očnica

Pri pozorovaní by ste sa mali vždy vyhýbať parazitnému bočnému svetlu, v tom vám pomôže nastaviteľná očnica okulára.

Najlepší kôň v stajni

Na okulár Omegon Premium Zoom môžete staviť ako na jeden z najkvalitnejších zoomových okulárov. Kvalitné okuláre s pevným ohniskom môžu byť schopné dosiahnuť takmer dokonalý obraz, ale nie sú také praktické ako tie zoomové. Tento zoomový okulár kombinuje dobrú optiku s praktickosťou a komfortom používania.

Výhody v skratke

  • jeden okulár, veľa zväčšení
  • rovné zorné pole až po okraj
  • pre nositeľov okuliarov (dĺžka výstupnej pupily 18-19,5mm)
  • veľmi ostrý a vysoko kontrastný obraz
  • zdanlivé zorné pole 42-66°
  • prepracovaný optický dizajn
  • vyčiernený interiér pre potlačenie vnútorných odleskov
  • vnútorný závit pre 1,25in filtre (mesačné a planetárnehmlovinové)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií