Okulár Omegon Premium Zoom 7,2-21,5mm (1,25in)

Okulár Omegon Premium Zoom 7,2-21,5mm (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.83/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

zoom 7,2-21,5mm, 7 členov, 40-53°AFOV, 31,7mm, vnútorný závit

169 € s DPH

Skladové číslo: 32987

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Astro okulár Omegon Premium Zoom 7,2-21,5mm je kvalitný zoomový okulár pre hvezdárske ďalekohľady s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). S jedným okulárom tak dosiahnete široký rozsah zväčšení a nemusíte kupovať veľa rôznych okulárov s pevným ohniskom. Okulár je určený najmä na planetárne pozorovania so šošovkovými ďalekohľadmi s dlhším ohniskom. Jednoduchým otáčaním rýchlo zmeníte jeho ohnisko a tým výsledné zväčšenie teleskopu v rozsahu od menších k vyšším zväčeniam a naopak. Nehrozí, že pri výmene okulárov sa vám objekt zo zorného poľa jednoducho vytratí. Okulár disponuje vnútorným závitom pre mesačné, planetárne a hmlovinové filtre. Hmotnosť okulára je 175g, rozmery 9x5x5cm.

Kvalita optiky - výnimočná ostrosť obrazu

Či máte v zornom poli tohto okulára planétu alebo deep-sky objekt, neprehliadnete skvelú ostrosť obrazu. Prémiový okulár Omegon so špeciálnym optickým sa môže chváliť vynikajúcim kontrastom a ostrosťou až po okraje zorného poľa. Optická kvalita tohto okulára je skutočne porovnateľná s kvalitou okulárov s pevným ohniskom.

Vysoký kontrast a ochrana proti bočnému svetlu

Okulár Omegon Premium disponuje dizajnom, ktorý zabraňuje parazitnému bočnému svetlu, čo ešte viac pomáha zvyšovať kontrast výsledného obrazu.

Plynulá a hladká zmena výsledného zväčšenia astro teleskopu

Tento zoomový astro okulár umožní meniť výsledné zväčšenie vášho hvezdárskeho ďalekohľadu (rozsah ohnísk 7,2mm-21,5mm) a nahradí tak množstvo okulárov s pevným ohniskom, ktoré by ste inak potrebovali zakúpiť, aby ste dosiahli podobný rozsah zväčšení. To vám iste ušetrí čas, skladovacie miesto a v neposlednom rade aj peňaženku. Možnosť plynulej zmeny výsledného zväčšenia od menšieho po väčšie a naopak je veľmi praktické a uľahčuje nájdenie optimálnych zväčšení potrebných pre rozličné astronomické útvary za meniacich sa atmosférických podmienok. Zoom okulár Omegon disponuje nešmykľavým otočným prstencom, otáčaním ktorého meníte ohnisko okulára, po obvode okulára je ryska a vrytý číselník, takže presne viete akú ohniskovú vzdialenosť okulára práve používate.

Očnica okulára je výsúvná v troch úrovniach

Vďaka šikovnej vysúvacej očnici môžete prispôsobiť dĺžku výstupnej pupily okulára, a to v troch krokoch. Buď pozorujete s úplne stiahnutou očnicou (napr.pozorovatelia s okuliarmi) alebo s vytiahnutou na rôznu výšku, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Dĺžka výstupnej pupily okulára je 15mm.

Prednosti okulára Omegon v skratke

  • veľmi vysoká optická kvalita zoomového okulára
  • očnica je výsuvná, vhodné aj pre pozorovateľov s okuliarmi
  • zdanlivé zorné pole viditeľnosti v rozsahu 40° až 53°
  • viacnásobná antireflexná úprava na všetkých rozhraniach vzduch-sklo
  • dĺžka výstupnej pupily 15mm
  • upínací priemer okulára je 1,25in (31,7mm)
  • okulár je vybavený vnútorným závitom pre rôzne filtre (mesačné a planetárne, hmlovinové)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií