Ďalekohľad Bresser SPEZIAL-ASTRO 20x80

Ďalekohľad Bresser SPEZIAL-ASTRO 20x80

Hodnotenie produktu: 4.33/5 (75x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

20x zväčšenie, 80mm objektívy, BaK-4, FMC, FOV 56m/1km (3,2°)

149 € s DPH

159 € s DPH Zľava 10 €

Skladové číslo: 1552081

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Astronomický binokulár Bresser Spezial-Astro 20x80 až s 20x zväčšením a veľkými 80mm objektívmi vhodný pre pozorovanie nočnej oblohy (Mesiac, asterizmy, jasnejšie hmloviny a hviezdokopy, dvojhviezdy), ale aj širokého záberu pozemských objektov. Vyrobený z kvalitných a ľahkých materiálov umožňujúcich aj komfortné ručné použitie. Veľké zväčšenie a nízka hmotnosť je excelentnou kombináciou najmä pre použitie v námorných a navigačných aplikáciách, pri pozorovaní prírody (ornitológia), hliadkovaní. Extra dlhá ohnisková vzdialenosť je dosiahnutá neštandardným predĺžením tubusu, výsledkom je ostrejší a čistejší obraz. Naozajstný zážitok prináša tento binokulár pri pozorovaní nočnej oblohy. Dokáže zachytiť až o 30% viac svetla ako porovnateľný ďalekohľad so 70mm objektívmi. Kvalitná optika (optické sklo BaK-4, viacnásobné antireflexné vrstvy na všetkých optických členoch - fully multi coated) s dlhšou ohniskovou vzdialenosťou ako je bežné pri štandardných 80mm objektívoch značne zvyšujú ostrosť obrazu až po okraj zorného poľa a významne redukujú farebnú chybu šošoviek. Zorné pole viditeľnosti na 1km je 56m (3,2°). Dobre spracovaná mechanika ďalekohľadu s plynulým chodom centrálneho zaostrovacieho kolieska. Pozorovatelia ocenia najmä kombináciu veľkých objektívov a zväčšenia, vysoké rozlíšenie obrazu. Robustné pogumované telo poskytuje stabilné pevné držanie a čiastočnú ochranu pred vodou. Pomocou statívového adaptéru, ktorý je súčasťou tela ďalekohľadu je možné ďalekohľad upevniť na akýkoľvek prenosný fotostatív s 1/4in pripájacou skrutkou. 

Výbornou náhradou za pomerne veľký ďalekohľad Bresser Spezial-Astro 20x80 sú menšie a ľahšie astro binokuláre s vyššou svetelnosťou a širším zorným poľom, Omegon NightStar 15x70Meade Astrobinoculars 15x70.

Obsah balenia: ďalekohľad, nylovová taška, krytky, čistiaca handrička na optiku, statívový adaptér

Zväčšenie 20x
Veľkosť objektívu 80 mm
Optický dizajn Porro
Optické sklo BaK-4
Antireflexné vrstvy FMC
Farba antireflexov na objektívoch Fialová
Priemer výstupnej pupily 4,00 mm
Relatívna svetelnosť (index) 16
Relatívna svetelnosť Nízka
Stmievací faktor 40
Najkratší zaostriteľný bod 9 m
Zorné pole na 1000 m 56 m
Vodotesný Nie
Extra dlhá výstupná pupila pre pozorovateľov s okuliarmi Áno
Pripojenie na statív Statívový závit s adaptérom
Farba tela ďalekohľadu Čierna
Rozmery 33 x 23,5 x 10,8 cm
Hmotnosť 2,1 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií