National Geographic 90/1250 GOTO teleskop s navádzaním

Pridané: 08.06.2015 00:47:07

08 Jún 2015

Veľmi skladný a prenosný katadioptrický teleskop s 90 mm objektívom a automatickým vyhľadávaním a navádzaním na objekty. Databáza ručného ovládača obsahuje stovky tisíc objektov, z ktorých si stačí len vybrať.

National Geographic 90/1250 GOTO teleskop s navádzaním

Teleskop National Geographic NGC 90/1250 GOTO je zrkadlovo-šošovkový alebo katadioptrický hvezdársky ďalekohľad s 90mm objektívom a dlhým ohniskom 1250mm. Teleskop je vybavený automatizovaným vyhľadávaním a sledovaním objektov. Optický tubus je upnutý na jednoramennej vidlicovej montáži, ktorá je postavená na pevnom oceľovom statíve. Prístroj je určený pokročilejším začiatočníkom najmä na planetárne pozorovania, ale svoje uplatnenie nájde aj pri pozorovaní jasnejších hmlovín, galaxií, hviezdokôp a taktiež pri pozorovaní pozemských cieľov. Ide o ultra ľahký a jednoducho prenášateľný ďalekohľad, ktorý si budete môcť zobrať so sebou prakticky všade. Teleskop je možné používať aj bez statívu, len na pevnej podložke (napríklad stôl). Po počiatočnej inicializácii a nastavení presnej polohy teleskopu si stačí vybrať z databázy 272-tisíc objektov a teleskop zaháji automatické vyhľadávanie a sledovanie objektov, ktoré udržiava v zornom poli okulára.

Prejsť na teleskop National Geographic 90/1250 GOTO

Teleskop National Geographic 90/1250 GOTO s príslušenstvom obal

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií