Montáž Sky-Watcher EQ6-R Pro SynScan GOTO

Montáž Sky-Watcher EQ6-R Pro SynScan GOTO

Hodnotenie produktu: 4.22/5 (23x)

Vaše hodnotenie:

Sky-Watcher

Nosnosť 20kg, polárny hľadáčik, SynScan, ST-4, remeňový pohon

1669 € s DPH

Skladové číslo: NEQ6R

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 28.09.2021

Astrofotografická montáž Sky-Watcher EQ6-R Pro SynScan GOTO je vylepšená verzia populárnej montáže EQ6-Pro, veľmi presná a robustná robotizovaná ekvatoreálna montáž s oceľovým statívom a nosnosťou až 20kg (15kg pre astrofotografovanie). Montáž má zabudovaný ST-4 port pre použitie s autoguidermi korigujúcimi chod montáže pri dlhších expozíciách. Montáž Sky-Watcher EQ6-R Pro používa krokové motory s krokom 1,8°/64 mikrokrokov. Krokové motorčeky s hnacím remeňom majú tichší chod ako servo motorčeky. Montáž sa ovláda pomocou ručného ovládača SynScan, ktorý umožní automatické navádzanie montáže na viac ako 42 tisíc objektov nočnej oblohy (Messierov katalóg, NGC, IC, SAO, Caldwell, zoznam dvojhviezd a premenných hviezd, planét). SynScan je možné prepojiť cez USB kábel (nie je v balení) s počítačom a ovládať tak montáž prostredníctvom astronomického softvéru či vykonať upgrade firmvéru. SynScan disponuje aj funkciou permanentnej korekcie periodickej chyby (PPEC), konfigurovateľnej priamo v teréne! Montáž je vybavená podsvieteným polárnym hľadáčikom pre presné polárne nastavenie. Polárny hľadáčik disponuje kruhovou zámernou osnovou pre severnú hemisféru v súlade s populárnymi aplikáciami pre polárne nastavenie. Pre pozorovateľov na južnej pologuli je do osnovy zabudované aj súhvezdie Oktant, v ktorom sa v súčasnosti nachádza južný nebeský pól (Sigma Octantis). Aj bez jasného výhľadu na Polárku je možné vykonať polárne nastavenie montáže pomocou ručného ovládača SynScan, stačí jednoducho vybrať viditeľnú hviezdu zo zoznamu a vycentrovať ju v hľadáčiku pomocou azimutálnych skrutiek. Maximálna rýchlosť otáčania montáže je 4,2°/sek, montáž dokáže sledovať objekty s rôznymi rýchlosťami (sederická, slnečná, lunárna), rýchlosti pri autoguidingu 0,125x, 0,25x, 0,5x, 0,75x, 1x. Presnosť pri sledovaní objektov cca 0,14 arcsec, presnosť pointácie až do 5 uhlových minút (RMS). Astrofotografická montáž Sky-Watcher EQ6R-Pro sa dodáva s nadstaviteľnou tyčou a 2ks protizávaží (2 x 5,5kg), na montáž je možné upevniť D a V lišty, čo rozširuje možnosti použitia rôznych optických tubusov. Masívny statív je vyhotovený z nehrdzavejúcej ocele s priemerom nôh cca 5cm a hmotnosťou 7,5kg. Hmotnosť samotnej montáže bez statívu je 17,3kg.

Obsah balenia: montáž Sky-Watcher EQ6-R Pro SynScan GOTO, oceľový statív, protizávažia 2x5,5kg, polárny hľadáčik s podsvietením, kábel RS232 (ST4DB9) na prepojenie ručného ovládača SynScan s PC, kábel pre pripojenie napájacieho zdroja (AZeq6Kab)

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií