Kamera ToupTek ATR3-16000-KPA Cooled DeepSky Color

Kamera ToupTek ATR3-16000-KPA Cooled DeepSky Color

Hodnotenie produktu: 5/5 (5x)

Vaše hodnotenie:

ToupTek

CMOS Panasonic MN34230 snímač, 16MP, USB 3.0, softvér

919 € s DPH

Skladové číslo: 57623

Dostupnosť: Ukončená výroba

 

dopravné zadarmo pri nákupe nad 59€ v eshope dalekohlady.eu Doprava zadarmo od 59 €

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu 30 dní na vrátenie tovaru

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu Poradíme vám 0905 26 26 35

Astro kamera ToupTek ATR3-16000-KPA Cooled Deep Sky Color je astronomická kamera s veľkým farebným snímačom a aktívnym termoelektrickým chladením ideálna na astrofotografovanie deep-sky objektov. Kamera disponuje farebným CMOS snímačom Panasonic MN34230 s rozlíšením až 16MP a prináša brilantné farebné snímky.

Gigantický snímač s uhlopriečkou 21,9mm sa dá perfektne využiť pri astrofotografovaní uhlovo širokých hmlovín, hviezdokôp, ale aj povrchu Mesiaca. V porovnaní s inými astro kamerami má kamera ToupTek ATR3-16000-KPA Cooled Deep Sky Color bližšie skôr k foteniu cez DSLR, ktoré sú známe štedrou veľkosťou svojich snímačov.

Astro kamera ToupTek disponuje termoelektrickým chladiacim systémom, ktorý aktívne a účinne pomáha redukovať šum v obraze. Chladenie kamery pri teplote o 40°C nižšej ako je teplota okolia dokáže takmer úplne eliminovať šum spôsobený tmavým prúdom (dark current). Naviac, presná kontrola teploty snímača uľahčuje kalibráciu vašich astrofotografií s tmavými snímkami (dark frames), takže môžu byť vyhotovené pri správnej teplote. Vďaka jednoducho ovládateľnému softvéru v balení ToupTek dokáže aj začínajúci astrofotograf využiť funkciu tejto dodatočnej redukcie šumu.

Vďaka malým rozmerom obrazových bodov (pixelov) 3,8µm je táto všestranne využiteľná astro kamera vhodná aj na planetárne astrofotografovanie. Vysokorýchlostné snímanie, ktoré je potrebné na takýto účel dosahuje kamera vďaka funkcionalite ROI (Region of Interest), ktorá umožňuje odčítavanie len relevantnej časti snímača, kde je umiestnený planetárny objekt. Pri rozlíšení 800x600 poskytuje kamera rýchlosť snímania až 90 FPS (obrázkov za sekundu) čo jej umožní zachytiť tie najvhodnejšie momenty atmosférických podmienok. V kombinácii s malým rozmerom pixelov je táto schopnosť kamery kľúčová pre dosiahnutie ostrých a detailných snímok planetárnych objektov.

Kamera na zadnej strane svojho tela je vybavená dvomi USB hub portami čo výrazne zjednoduší prácu s káblami pre prídavné zariadenia (napríklad pointačná kamera), pre ktoré už nebude potrebné viac hľadať voľný USB port na vašom počítači, a ktoré môžu byť pripojené k tomuto hubu.

Astro kameru ToupTek ATR3-16000-KPA Cooled Deep Sky Color je možné inštalovať temer do ľubovoľnej astrofotografickej zostavy, a to vďaka T2 závitu a krátkemu backfokusu len 17,5mm (ohnisková vzdialenosť príruby). Samozrejmosťou je 2in adaptér, ktorý umožní kameru pripojiť k teleskopu ako akékoľvek iné 2in príslušenstvo.

Kamera sa predáva s pevným puzdrom a ochrannou vnútornou penou pre bezpečnú prepravu a skladovanie tohto hodnotného prístroja.

S astro kamerou s hliníkovým telom sa dodáva kompletný softvér a ovládače, takže máte prakticky všetko čo si na astrofotografovanie môžete želať:

  • živý náhľad
  • nastavenie expozície
  • histogram
  • zachytávanie snímok a videozáznamov
  • automatické spracovanie tmavej snímky (dark subtraction)
  • časozberné snímanie (time-lapse)
  • skladanie a manipulácia s obrazovými snímkami (staking)

Minimálne systémové požiadavky na PC: Windows 7/8/10, Intel Core 2, 2.8GHz, 2GB memory, USB 2.0

Obsah balenia: astro kamera s aktívnym chladením, napájací zdroj 12V/3A, T2-2in adaptér, USB 3.0 kábel (1,5m), CD-ROM so softvérom a ovládačmi ASCOM, plastový kufrík

 

Technické špecifikácie astro kamery:

Typ kamery: ToupTek ATR3-16000-KPA Cooled Deep Sky Color

Snímač: Panasonic MN34230 CMOS farebný, natívne rozlíšenie snímky 4640x3506

Expozičné časy: 150µs-60min

Veľkosť snímača: 17,6x13,3mm

Veľkosť pixelu: 3,8µm

Binning: 1x1, 2x2, 3x3, 4x4 (Digital)

Farebná hĺbka: 12 bitov

Počet snímok za sekundu: 7

Autoguider/ST4: nie

Vnútorná pamäť: DDR3 RAM

Pripojenie k teleskopu: 2in a T2

Pripojenie k počítaču: USB 3.0

Možnosť pripojenia filtrovacieho kolesa: nie

Aktívne chladenie: áno

Napájanie: 12V/3A

Výstupné porty: 2x USB 2.0 Hub

Pracovné teploty: -10°C až +50°C / 30-80% vlhkosť

Podporované operačné systémy: Windows 7/8/10

Rozmery: 10,2x7,9cm

Hmotnosť: 540g

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   
   
    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií