Astro kamera Omegon veLOX 290C Color

Astro kamera Omegon veLOX 290C Color

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

CMOS farebný, Full-HD, USB 3.0, ST-4, softvér

303 € s DPH

Skladové číslo: 61042

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Astronomická kamera Omegon Pro veLOX 290C Color je vysokorýchlostná farebná kamera s Full-HD rozlíšením snímača s malými pixelmi, ideálna pre planetárne, lunárne a slnečné astrofotografovanie. Výborný tiež aj ako autoguider pre pointáciu hvezdárskeho ďalekohľadu.

Profesionálna planetárna, lunárna a solárna astrofotografia

Zachytenie tieňov Jupiterových mesiacov, oddelenie Saturnových prstencov, detailné pohoria na Mesiaci alebo pôsobivé protuberancie v slnečnej chromosfére (potrebný voliteľný špeciálny slnečný filter alebo špeciálny slnečný teleskop)  - tieto úžasné objekty v našej slnečnej sústave je možné fotografovať len s veľmi rýchlymi snímačmi, ktoré umožnia zmrazenie seeingu (atmosférickej nestability/turbulencií), ktoré zvyčajne zmažú jemné obrazové detaily. Táto technika planetárnej astrofotografie známa aj pod pojmom "lucky imaging" (fotenie so šťastím) je vďaka sofistikovanej elektronike a veľkej prenosovej kapacite kamery cez USB 3.0 teraz len hračkou. Výrobca odporúča využiť funkciu ROI (region of interest) softvéru Omegon AstroPhotoCapture dodávaného spolu s kamerou. Táto funkcia optimalizuje snímkovú frekvenciu odčítaním iba relevantnej časti snímača, ktorá obsahuje predmet záujmu (planétu alebo iný obrazový detail).

Astrofotografia deep-sky objektov 

Vysoká citlivosť moderného CMOS snímača značne uľahčuje fotenie hmlovín a galaxií v porovnaní s nedávnou minulosťou. Zachytiť tieto nejasné objekty je pomerne ťažké, ale vďaka vysokej kvantovej účinnosti a nízkemu šumu snímača je možné robiť zábery s detailami, ktoré sú pre vizuálnu astronómiu nepostrehnuteľné.

Pointácia (autoguiding)

S touto citlivou kamerou nájdete vhodnú vodiacu hviezdu kdekoľvek na oblohe! Dokonca aj slabšie hviezdy nepredstavujú problém, a to vďaka vysokej citlivosti moderného CMOS senzora. Pointujte s krátkymi expozičnými časmi a vysokou frekvenciou korekcií odosielaných do montáže a eliminujte aj menšie chyby vo vedení montáže. Vďaka kompatibilite s PHD2 a zabudovaným ST4 portom je táto kamera ideálna aj ako pointačná kamera.

Funkčný tvar

Masívne telo vyrobené z eloxovaného hliníka má tvar okulára s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a zmestí sa do každého ďalekohľadu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti 90g táto kamera dodatočne nezaťaží vašu zostavu. Predná strana fotoaparátu je vybavená C- a CS-mount závitom alebo (cez adaptér) štandardným 1,25in závitom pre filter. To umožní priamo pripojiť malé CCTV alebo širokú paletu astronomických filtrov.

Prenosová krivka

Snímač kamery je pred prachom a vlhkosťou chránený okienkom. Farebné verzie kamier Omegon Pro sú vybavené filtrom blokujúcim infračervené žiarenie. Moderné CMOS snímače sú citlivé na infračervené svetlo, takže správna interpretácia farieb vo výslednej snímke je možná len odstránením týchto vlnových dĺžok ešte pred záberom. Na druhej strane, monochromatické verzie kamier Omegon Pro sú vybavené antireflexným oknom, ktoré je priepustné pre široký rozsah vlnových dĺžok od ultrafialového po infračervené čo umožňuje použiť vlastné filtre a mať neobmedzenú kontrolu nad prenosovou krivkou - neoceniteľné pre pokročilé astrofotografovanie a fotometrické aplikácie.

Výborný softvér ku kamere v balení

Dodávaný softvér Omegon AstroPhotoCapture umožňuje jednoduché a ľahko naučiteľné ovládanie kamery. Správne nastavenie kamery počas procesu snímania je pre astrofotografiu kľúčové. AstroPhotoCapture vám poskytuje úplnú kontrolu nad všetkými parametrami kamery bez preťaženia spojenia. Softvér je kompatibilný s  operačnými systémami Windows 7/8/10.

Kompatibilita

Kamery Omegon Pro sú kompatibilné so širokou škálou dostupných programov pre astrofotografovanie prostredníctvom bežných rozhraní ASCOM a INDI. Natívna kompatibilita je zabezpečená aj s čoraz populárnejším softvérom, ako je PHD2 a N.I.N.A.

Obsah balenia: astronomická kamera Omegon, adaptér, USB kábel, ST4 kábel

 

Technické špecifikácie astro kamery Omegon veLOX 290C Color:

Snímač: Sony IMX290 CMOS color

Veľkosť snímok: 1936x1096pix (Full-HD/2,1MP)

Veľkosť snímača: 5,6x3,1mm (uhlopriečka 6,4mm)

Veľkosť pixelu: 2,9x2,9µm

Farebná hĺbka: 14bitov

Rýchlosť snímania: 126 obrázkov/s pri plnom rozlíšení

Binning: 2x2, 3x3, 4x4 (digital)

Závierka: rolujúca

Ohnisková vzdialenosť príruby: 12,5mm

Kompatibilita ST-4 autoguider: áno

Upínací priemer kamery: 1,25in (31,7mm)

Pripájací závit kamery k teleskopu: C-mount + závit pre 1,25in filter

Pripojenie k počítaču: USB 3.0

IR filter: áno (zabudovaný)

Aktívne chladenie: nie

Podporované operačné systémy: Windows 7/8/10 (Linux/Mac cez INDI)

Prevádzkové teploty: od -10°C do +50°C

Napájanie: USB

Telo, farba: hliník, bronz

Rozmery: 4,1x7,1cm

Hmotnosť: 90g

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií