Filter Dark-Sky 77mm Slim Explore Scientific

Filter Dark-Sky 77mm Slim Explore Scientific

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

filter na fotoobjektív DSLR, potláča svetelný smog

149 € s DPH

Skladové číslo: 0310260

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 21.09.2021

Univerzálny Dark-sky filter so 77mm závitom pre fotoobjektív DSLR na potlačenie negatívneho vplyvu svetelného smogu a zvýšenie kontrastu pri fotení Aurory, rôznych deep-sky objektov, širokouhlej astrofotografie Mliečnej dráhy, pri fotení nočnej krajiny, pri časozberných videách nočnej oblohy. Najmä počas fotenia Aurory je najdôležitejšia vlnová dĺžka 550nm (zelená) a 630nm (červená), pri ktorých je priepustnosť filtra cca 90%. V porovnaní s hmlovinovými širokopásmovými CLS filtrami blokuje filter Explore Scientific Dark-Sky aj žltú sodíkovú (Na) vlnovú dĺžku (590nm), čím zo snímok eliminuje negatívny vplyv pouličných sodíkových výbojok. To je veľmi užitočné, pretože žlté svetlo je čiastočne kombináciou zeleného a červeného svetla. Odstránenie žltej zložky pomocou softvéru na spracovanie snímok vždy stlmí aj zelené a červené sfarbenie, čo je pri fotení Aurory samozrejme nežiaduce. V dobe zvyšujúceho sa svetelného znečistenia sa filter Explore Scientific Dark-Sky veľmi odporúča, aby bolo možné fotiť aj z mestských podmienok. Tenký dizajn eloxovaného rámiku umožňuje jeho použitie aj so širokouhlými fotoobjektívmi, bez vinetácie. Filter je vyrobený z optického skla s Neodymoxidom. Hmotnosť filtra len 25g, priemer 79mm, hrúbka 4mm.

UPOZORNENIE! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie!

Obsah balenia: filter Dark-sky, krabička

Nočné fotografie nasnímal Bernd Pröschold, ktorý v teste porovnával viaceré filtre s podobnými vlastnosťami, obrázky na odkaze je potrebné pre skúmanie obrazových detailov najskôr rozkliknúť.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií