Okulár Explore Scientific 92° LER 17mm (2in)

Okulár Explore Scientific 92° LER 17mm (2in)

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

optické členy 8/6, EMD, LER 22mm, FSD 27,4mm, Ar, vodotesný

489 € s DPH

Skladové číslo: 0219917

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Ultra širokouhlé astro okuláre z dielne americkej firmy Explore Scientific s enormným zdanlivým zorným poľom až 92° na vás urobia dojem špičkovou kvalitou optického i mechanického prevedenia. S týmito okulármi ľahko zabudnete na to, že sa pozeráte cez hvezdársky ďalekohľad a budete sa cítiť akoby ste sa vznášali priamo vo vesmírnom priestore. Okuláre umožňujú prirodzené a veľmi komfortné pozorovanie čo odďaľuje únavu oka a predlžuje čas pozorovania dôležitý na to, aby oko dokázalo vnímať aj obrazové detaily, ktoré nemuselo zachytiť pri prvom pohľade. Extra dlhá výstupná pupila až 22mm umožňuje pohodlné sledovanie v celom zornom poli aj s odstupom oka od okulára, čomu sa potešia najmä astro amatéri, ktorí sú nútení pozorovať s okuliarmi na nose. Veľmi zaujímavým plusom ultra širokouhlých okulárov Explore Scientific je tiež možnosť sledovať menej jasné objekty hlbokého vesmíru (hmloviny, galaxie) mimo optickej osi, tzv. bočným videním, kde sa slabé svetlo z týchto objektov dostane aj na najcitlivejšie miesto očnej sietnice, okom sa teda pozeráme mierne stranou od stredu zorného poľa.

Okuláre Explore Scientific ES92 s ohniskom 17mm disponujú 8 optickými členmi usporiadanými v 6 skupinách a pri ich výrobe boli použité najmodernejšie materiály a špičkové, patentované antireflexné vrstvenie EMD™ (typu fully multi coated), všetky vnútorné časti okulára sú ako aj okraje šošoviek sú vyčiernené proti vnútorným odleskom a svetelným stratám. Výsledkom je excelentne ostrý a kontrastný obraz s perfektným rozlíšením až do úplných okrajov enormného zorného poľa, ktorý sa kvalitou vyrovná aj modelovej rade okulárov Explore Scientific ES100. Okuláre sú vodotesné a plnené argónom proti vnútornému zahmlievaniu, prachu a tvorbe plesní čo výrazne predlžuje ich životnosť. Tubus okulára je vyhotovený z nehrdzavejúcej ocele s kónickým bezpečnostným zakončením a so stredovým pogumovaním pre komfortnú manipuláciu. Okuláre disponujú zvinovacími gumovými očnicami. Dodávajú sa s krytkami a v pevnej krabičke s vnútornou penou pre bezpečné prenášanie a skladovanie. Hmotnosť okulára je 1175g.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií