Astro kamera Omegon veTEC 16000C Color

Astro kamera Omegon veTEC 16000C Color

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

CMOS Panasonic MN34230 snímač, 16MP, USB 3.0, softvér

855 € s DPH

Skladové číslo: 61045

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Astro kamera Omegon veTEC 16000C Color je všestranne využiteľná profi astronomická kamera s veľkým farebným snímačom a aktívnym termoelektrickým chladením, ideálna na astrofotografovanie deep-sky objektov. Kamera disponuje farebným CMOS snímačom Panasonic MN34230 s rozlíšením až 16MP a prináša brilantné farebné snímky. Kamera je výborne využiteľná aj na planétárnu, lunárnu a slnečnú astrofotografiu.

Gigantický snímač s uhlopriečkou 21,9mm sa dá perfektne využiť pri astrofotografovaní uhlovo priestranných hmlovín, hviezdokôp, ale aj povrchu Mesiaca. V porovnaní s inými astro kamerami má kamera Omegon veTEC 16000C bližšie skôr k foteniu cez DSLR, ktoré sú známe štedrou veľkosťou svojich snímačov.

Astro kamera Omegon veTEC 1600C Color disponuje termoelektrickým chladiacim systémom, ktorý aktívne a účinne pomáha redukovať šum v obraze. Chladenie kamery pri teplote o 40°C nižšej ako je teplota okolia dokáže takmer úplne eliminovať šum spôsobený tmavým prúdom (dark current). Naviac, presná kontrola teploty snímača uľahčuje kalibráciu vašich astrofotografií s tmavými snímkami (dark frames), takže môžu byť vyhotovené pri správnej teplote. Výsledné zábery sú pôsobivo čisté.

Kamera je vďaka skvelým funkciám vhodná aj na planetárne astrofotografovanie. Vysokorýchlostné snímanie potrebné na takýto účel dosahuje kamera vďaka softvéru Omegon AstroPhotoCapture a funkcionalite ROI (Region of Interest), ktorá umožňuje odčítavanie len relevantnej časti snímača, kde je umiestnený planetárny objekt. Kamera tak poskytuje vysokú rýchlosť snímania umožňujúcu zachytiť najvhodnejšie momenty stabilnej atmosféry (tzv. lucky imaging). V kombinácii s malým rozmerom pixelov je táto schopnosť kamery kľúčová pre dosiahnutie ostrých a detailných záberov planetárnych objektov.

Kamera má na zadnej strane tela dva USB porty čo výrazne zjednoduší prácu s káblami pre prídavné zariadenia (napríklad pointačná kamera), pre ktoré už nebude potrebné viac hľadať voľný USB port na vašom počítači, a ktoré môžu byť pripojené k tomuto hubu.

Astro kameru Omegon veTEC 16000C Color je možné inštalovať temer do ľubovoľnej astrofotografickej zostavy, a to vďaka T2 závitu a krátkemu backfokusu len 17,5mm (ohnisková vzdialenosť príruby). Samozrejmosťou je 2in adaptér, ktorý umožní kameru pripojiť k astro teleskopu ako akékoľvek iné 2in príslušenstvo.

Snímač kamery je pred prachom a vlhkosťou chránený okienkom. Farebné verzie kamier Omegon Pro sú vybavené filtrom blokujúcim infračervené žiarenie. Moderné CMOS snímače sú citlivé na infračervené svetlo, takže správna interpretácia farieb vo výslednej snímke je možná len odstránením týchto vlnových dĺžok ešte pred záberom. Na druhej strane, monochromatické verzie kamier Omegon Pro sú vybavené antireflexným oknom, ktoré je priepustné pre široký rozsah vlnových dĺžok od ultrafialového po infračervené čo umožňuje použiť vlastné filtre a mať neobmedzenú kontrolu nad prenosovou krivkou - neoceniteľné pre pokročilé astrofotografovanie a fotometrické aplikácie.

Výborný softvér ku kamere v balení Omegon AstroPhotoCapture umožňuje jednoduché ovládanie a správne nastavenie kamery, ktoré je počas procesu snímania pre astrofotografiu kľúčové. AstroPhotoCapture vám poskytuje úplnú kontrolu nad všetkými parametrami kamery bez preťaženia spojenia. Softvér je kompatibilný s  operačnými systémami Windows 8/10. Kamery Omegon Pro sú kompatibilné so širokou škálou dostupných programov pre astrofotografovanie prostredníctvom bežných rozhraní ASCOM a INDI. Natívna kompatibilita je zabezpečená aj s čoraz populárnejším softvérom, ako je PHD2 a N.I.N.A.

Kamera sa predáva s pevným puzdrom a ochrannou vnútornou penou pre bezpečnú prepravu a skladovanie tohto hodnotného prístroja. S astro kamerou s hliníkovým telom sa dodáva kompletný softvér Omegon AstroPhotoCapture a ovládače, takže máte prakticky všetko čo si na astrofotografovanie môžete želať.

Obsah balenia: astro kamera s aktívnym chladením, napájací zdroj 12V/3A, T2-2in adaptér, USB 3.0 kábel (1,5m), plastový kufrík, vysušovacia zátka

 

Technické špecifikácie astro kamery:

Typ kamery: Omegon veTEC 16000C Color

Snímač: Panasonic MN34230 CMOS farebný, natívne rozlíšenie snímky 4640x3506 (16MP)

Veľkosť snímača: 17,6x13,3mm (4/3in)

Veľkosť pixelu: 3,8µm

Typ závierky: rolujúca

Binning: 2x2, 3x3, 4x4 (Digital)

Farebná hĺbka: 12 bitov

Počet snímok za sekundu: 7 (pri plnom rozlíšení)

Autoguider/ST4: nie

Vnútorná pamäť: DDR3 RAM (512MB buffer memory)

Pripojenie k teleskopu: 2in a T2

Rozhranie PC: USB3.0 (2x USB2.0 Hub)

Možnosť pripojenia filtrovacieho kolesa: nie

Aktívne chladenie: áno (max rozdielová teplota -40°C)

Závit pre filter: áno (2in)

Napájanie: 12V/3A

Pracovné teploty: -10°C až +50°C

Podporované operačné systémy: Windows 7/8/10 (Linux cez INDI)

Rozmery: 10,4x8,4cm

Hmotnosť: 540g

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií