Teleskop Bresser SIRIUS 70-900 AZ

Teleskop Bresser SIRIUS 70-900 AZ

Hodnotenie produktu: 4.48/5 (60x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

70mm šošovkový objektív, 2 okuláre, Barlow 2x

149 € s DPH

Skladové číslo: 4512001

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Achromatický šošovkový teleskop Bresser Sirius 70/900 so svojim 70mm objektívom a 900mm ohniskom je väčší ako ďalekohľad, ktorý na svoje objavy používal svojho času Galileo Galilei. A nielenže je väčší, ale má aj vyššie zväčšenie a výrazne lepšiu kvalitu optiky. Teleskop je určený pre deti a úplných začiatočníkov na pozorovanie jasnejších objektov v slnečnej sústave, napríklad Mesiac a planéty. V balení nájdete okuláre s ohniskami 20mm a 4mm a upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), s ktorými dosiahnete zväčšenia 45x a 225x. V kombinácii s Barlow 2x šošovkou v balení a okulárom s ohniskom 20mm je možné dosiahnuť dodatočné zväčšenie 90x. Maximálne užitočné zväčšenie astro teleskopu so 70mm objektívom je niekde okolo 140x. Refraktor je postavený na jednoduchej azimutálnej montáži, ktorá umožňuje ľahko "preskakovať" z jedného konca nočnej oblohy na druhý. Vyhľadávanie objektov vám uľahčí LED hľadáčik s červeným bodom. Na jednoduché astrofotografovanie najmä jasnejších objektov (Mesiac) veľmi dobre poslúži držiak s prísavkami na mobil. K astro teleskopu Bresser Sirius odporúčame stiahnuť a používať na plánovanie pozorovaní bezplatný planetárny softvér Stellarium, ktorý vám pomôže zorientovať sa na nočnej oblohe a nájsť polohu vyhľadávaných cieľov. S teleskopom v balení teraz nájdete aj certifikovanú slnečnú fóliu v rámiku určenú na bezpečné pozorovanie slnečnej fotosféry (slnečné škvrny, granulácia, spikuly) alebo zatmení Slnka či prechody planét popred slnečný disk.

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu. Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Obsah balenia: optický tubus, hliníkový statív, LED hľadáčik, okuláre (20mm, 4mm), diagonálne zrkadlo, Barlow 2x šošovka, držiak na mobil, slnečná fólia v rámiku

Hlavné využitie mesiac a planéty
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu 70 mm
Ohnisková vzdialenosť 900 mm
Relatívna svetelnosť f/12,9
Zväčšenie (využiteľné max.) 140x
Zväčšenie s okulármi v balení 45x, 90x, 72x, 144x, 225x, 450x
Okuláre v balení 4 mm, 12,5 mm, 20 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,97 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 10,2 mag
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik optický
Statív hliník
Celková hmotnosť 3,1 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií