Filter mesačný Explore Scientific (2in)

Filter mesačný Explore Scientific (2in)

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

Neutrálny mesačný filter ND96, 2in (50,8mm)

45 € s DPH

Skladové číslo: 0310240

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

 

dopravné zadarmo pri nákupe nad 59€ v eshope dalekohlady.eu Doprava zadarmo od 59 €

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu 30 dní na vrátenie tovaru

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu Poradíme vám 0905 26 26 35

Mesačný filter Explore Scientific ND96 (2in) je neutrálny filter na pozorovanie Mesiaca s hustotou 0,9 a svetelnou priepustnosťou 13%, ktorý umožňuje rovnomerný prechod svetla v celom jeho viditeľnom spektre. Tento kvalitný mesačný filter skvele redukuje odlesky a svetelné vyžarovanie, ktoré znemožňuje pozorovanie malých povrchových detailov pri pozorovaní Mesiaca, najmä pri astro teleskopoch s objektívom väčším ako 102mm. Mesačný filter tiež výborne funguje pri vizuálnom oddeľovaní blízkych dvojhviezd, najmä v prípadoch kedy jedna hviezda z binárneho páru podstatne prevyšuje jasnosťou druhú, taktiež zvýši kontrast obrazu pri pozorovaní jasnejších planét ako Venuša či Jupiter. Filter sa najčastejšie skrutkuje priamo na vnútorný závit okulára s upínacím priemerom 2in (50,8mm).

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   
   
    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií