Teleskop Explore Scientific ED-APO 152/1216 FCD-1 CF 3in Hex

Teleskop Explore Scientific ED-APO 152/1216 FCD-1 CF 3in Hex

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

152mm ED-APO triplet, f/8, Hoya FCD-1, 3in výťah, 2in diagonál, kufor

4990 € s DPH

Skladové číslo: 0112156

Dostupnosť: Ukončená výroba

 

dopravné zadarmo pri nákupe nad 59€ v eshope dalekohlady.eu Doprava zadarmo od 59 €

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu 30 dní na vrátenie tovaru

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu Poradíme vám 0905 26 26 35

Hvezdársky ďalekohľad Explore Scientific ED-APO 152/1216 FCD-1 Carbon Fibre 3in Hex je šošovkový teleskop so 152mm objektívom, 1216mm ohniskom a svetelnosťou f/8. Teleskop je vyhľadávaný a obľúbený najmä medzi astrofotografmi, ale je samozrejme veľmi vhodný aj na vizuálne pozorovanie nočnej oblohy a pozemských cieľov. Špeciálne antireflexné vrstvy EMD (Enhanced Multilayer Deposition) zvyšujú prenos svetla prechádzajúceho objektívom. Objektív teleskopu je vyrobený zo špičkového optického ED skla Hoya FCD-1 s veľmi nízkou disperziou pre takmer dokonalú farebnú vernosť obrazu. Jednotlivé 3 optické členy refraktora sú oddelené 2 vzduchovými medzerami a prinášajú neskreslený obraz s ostrou a kontrastnou kresbou v celej šírke zorného poľa. Objektív prináša takú úroveň korekcie optických chýb, že v porovnaní s 2-šošovkovými alternatívami v rovnakej cene je vidieť rozdiel hneď na prvý pohľad. Vypočítaná hodnota indexu poly-Strehl je vyššia ako 0,9 čo prináša podstatne kvalitnejší obraz bez farebných chýb ako je možné dosiahnuť s dupletmi. Celokovový, robustný a veľký okulárový výťah Hexafoc Deluxe s priemerom 3in (7,62cm) umožňuje astrofotografovanie bez vinetácie aj s DSLR s veľkoformátovým snímačom. Robustný fokuser disponuje presným dvojstupňovým zaostrovacím mechanizmom s prevodom 1:10 pre jemné a precízne zaostrovanie obrazu. Teleskop sa dodáva s kvalitným 2in diagonálnym zrkadlom s 99% odrazivosťou a redukciou na používanie okulárov a iného príslušenstva s upínacím priemerom 1,25in. Je tiež možné dokúpiť 3in diagonál pre moderné ultra širokouhlé okuláre s redukciou aj pre používanie 2in okulárov. Optický tubus je vyrobený z ľahkých uhlíkových vlákien a spolu s odľahčenými obručami a rosnicou dosahuje hmotnosť len 10,2kg, čo až o 4kg menej ako mal jeho hliníkový predchodca. Nízka hmotnosť optického tubusu je veľmi dôležitá najmä z pohľadu seriózneho astrofotografovania. Optický tubus bol optimalizovaný pre používanie príslušenstva s veľkými nárokmi na backfocus (binohlavy, DSLR, reduktory ohniska, teleextendéry a Barlow členy, 2in a 3in širokouhlé okuláre). Ľahký karbónový tubus s 3in (76,2mm) dovetail lištou v štýle Losmandy je možné pripevniť na takmer akúkoľvek stabilnú montáž s adekvátnou nosnosťou. Rúčka, ktorá je súčasťou obručí poslúži nielen na prenášanie teleskopu, ale najmä na pripevnenie fotoaparátu pre širokouhlé zábery nočnej oblohy. Optický tubus je vybavený aj vysúvacou rosnicou proti zaroseniu objektívu a rušivému bočnému svetlu. Teleskop sa dodáva s pevným prepravným kufrom.

Obsah balenia: optický tubus s obručami a 3in Losmandy lištou, prepravný kufor, 2in diagonálne zrkadlo, bez montáže a bez statívu

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, pozemská príroda
Optický dizajn šošovkový ED-APO
Velkosť objektívu 152 mm
Ohnisková vzdialenosť 1216 mm
Relatívna svetelnosť f/8
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm), 3 in (76,2 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,86 arcsec
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Rozmery OTA 22,5 x 22,5 x 139 cm
Hmotnosť OTA 10,2 kg
Celková hmotnosť 10,2 kg

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   
   
    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií