Teleskop Coronado PST bez kufríka

Teleskop Coronado PST bez kufríka

Hodnotenie produktu: 4/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Coronado

40mm teleskop na Slnko, 400mm ohnisko, bez kufríka

949 € s DPH

Skladové číslo: 71794

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Teleskop Coronado PST 40/400 je ďalekohľad so zabudovaným špeciálnym slnečným filtrom výhradne na pozorovanie Slnka a slnečnej aktivity v jeho atmosfére. Coronado PST - Personal Solar Telescope - reprezentuje najlepší kompromis medzi cenou a výkonom a ponúka úžasný pohľad na živé, aktívne a meniace sa Slnko. Niet preto divu, že sa stal najpopulárnejším teleskopom na pozorovanie Slnka na svete. Má 40mm objektív so 400mm ohniskom a svetelnosťou f/10. V útrobách teleskopu sa skrýva 30mm etalón hlavného blokovacieho filtra. Teleskop je vybavený zaostrovaním, jemným ladením priepustnosti a zabudovaným slnečným hľadáčikom. Dodáva sa s 20mm Kellner okulárom, s ktorým dosiahnete zväčšenie 20x. Coronado PST prináša obrazy všetkých aktívnych javov viditeľných v spektrálnej čiare H-alfa s vlnovou dĺžkou 656,28 nm v slnečnej chromosfére - protuberancie, filamenty, fakulové polia, granulácia, slnečné škvrny - aj vo fotosfére (slnečné škvrny, zatmenia) v šírke priepustného pásma menšej ako 1 Angstrom.

K teleskopu PST je možné dokúpiť úzkopásmový filter, ktorý ešte viac redukuje šírku priepustného pásma pod 0,5 Angstrom, čo prináša výrazne lepšie obrazové detaily a vyšší kontrast pri pozorovaní protuberancií.

Obsah balenia: teleskop PST so zabudovaným slenčným filtrom, okulár Kellner 20mm

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií