Filter hmlovinový H-beta Explore Scientific (1,25in)

Filter hmlovinový H-beta Explore Scientific (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

H-beta filter, 1,25in (31,7mm)

89 € s DPH

Skladové číslo: 0310235

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Hmlovinový filter H-beta Explore Scientific je špeciálny úzkopásmový filter, ktorý prepúšťa len svetlo v čiare H-beta (478-496nm s maximom v 489nm, priepustnosť 94,5%) a blokuje svetlo väčšiny iných objektov, včítane nežiadúceho umelého osvetlenia, ale napríklad aj hmlovín vyžarujúcich v čiare OIII. S H-beta filtrom je možné z oblastí postihnutých svetelným smogom pozorovať najmä niektoré emisné hmloviny, ktroré by bez neho boli nepozorovateľné. Napríklad, tmavá hmlovina v súhvezdí Orion, hmlovina Konská hlava (Barnard 33), je aj s 12in (305mm) astro teleskopom z prímestských oblastí takmer neviditeľná, s filtrom H-beta budete môcť pozorovať jej štruktúry bez problémov. Ďalším objektom je napríklad emisná hmlovina Kalifornia (NGC 1499) v súhvezdí Perzeus. Hoci sa tento filter hodí len na pozorovanie úzkeho okruhu objektov, nemal by chýbať vo výbave žiadneho vizuálneho pozorovateľa nočnej oblohy. Ku každému hmlovinovému filtru Explore Scientific sa vydáva certifikát garancie jeho prémiových vlastností. Filter sa používa s okulármi s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm).

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií