Filter hmlovinový UHC Explore Scientific (2in)

Filter hmlovinový UHC Explore Scientific (2in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

UHC filter, 2in (50,8mm)

79 € s DPH

Skladové číslo: 0310210

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 20.09.2021

Hmlovinový filter UHC (Ultra High Contrast) Explore Scientific je určený pre vizuálne pozorovanie niektorých typov nejasných objektov hlbokého vesmíru (Deep-Sky Objects), najmä emisných hmlovín a mnohých planetárnych hmlovín. Umelé osvetlenie je jednou z vážnych prekážok pozorovania DSO, v závislosti od typu týchto objektov sa dá pomocou UHC filtrov významne zvýšiť kontrast a viditeľnosť ich štruktúr. Hmlovinový filter UHC Explore Scientific využíva charakteristické vlastnosti tzv. emisných hmlovín vyžarujúcih svetlo v špecifických vlnových dĺžkach, tzv. emisných čiarách, ktoré sú spojené s prítomnosťou istých chemických prvkov, v tomto prípade vodíka (486nm, 656nm) a kyslíka (496nm, 501nm). UHC filter tak prepúšťa svetlo práve v úzkom pásme týchto emisných čiar, všetko ostatné svetlo, včítane umelého blokuje. UHC filtrom je možné pozorovať niektoré typy hmlovín aj v lokalitách, kde by to bez neho nebolo možné alebo kde je to s ním ešte výrazne lepšie. Napríklad, bez hmlovinového filtra UHC by v prímestských oblastiach nebolo dobre vidieť ani Soviu planetárnu hmlovinu (M97) v súhvezdí Veľká medvedica, či emisnú hmlovinu v súhvezdí Labuť (NGC 6992) alebo viac ako 1000 svetelných rokov vzdialenú ale pomerne jasnú planetárnu hmlovinu Činka (M27). Hmlovinový filter UHC by nemal chýbať vo výbave žiadneho pozorovateľa DSO. Ku každému hmlovinovému filtru Explore Scientific sa vydáva certifikát garancie jeho prémiových vlastností. Filter sa používa s okulármi s upínacím priemerom 2in (50,8mm), avšak je možné ho využiť aj s 1,25in okulármi za predpokladu, že máte 2in-1,25in redukciu okulárového výťahu teleskopu vybavenú vnútorným závitom.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií