Ďalekohľad APM MS Bino 20x80 ED

Ďalekohľad APM MS Bino 20x80 ED

Hodnotenie produktu: 4.8/5 (15x)

Vaše hodnotenie:

APM Telescopes

20x zväčšenie, 80mm ED objektívy, BaK-4, FMC, FOV 58m/1km (3,3°), vodotesný + dusík

899 € s DPH

Skladové číslo: APMMS20X80ED

Dostupnosť: Na otázku

Astro binokulár APM MS Bino 20x80 ED je binokulárny ďalekohľad špičkovej optickej kvality s perfektným mechanickým vyhotovením z dielne uznávaného nemeckého výrobcu profesionálnych hvezdárskych ďalekohľadov, APM Telescopes. Binokulár s veľkými 80mm ED objektívmi a 20-násobným zväčšením je primárne určený na pozorovanie astronomických objektov (Mliečna dráha, Mesiac, súhvezdia, jasnejšie hmloviny, galaxie, hviezdokopy) a čiastočne aj na pozorovanie vzdialenejších pozemských cieľov (pozorovanie lietadiel). Pri výrobe ďalekohľadu bolo použité vysoko kvalitné optické sklo ED BaK-4 s nízkym rozptylom (Extra low Dispersion glass) s poctivým antireflexným vrstvením typu FMC (fully multi coated - viacnásobné antireflexné vrstvy na všetkých optických povrchoch). V ďalekohľade je použitých až 7 šošoviek usporiadaných v 5 skupinách. Sústavou PORRO hranolov tak prejde viac ako 90% všetkého získaného svetla. Výsledkom je jasný, kontrastný, farebne verný a ostrý obraz excelentnej kvality v celej šírke zorného poľa. Rozlíšenie ďalekohľadu je 2,5arcmin (oblúkové minúty). Šírka zorného poľa astro binokuláru je 58m na 1km (3,3 oblúkového stupňa). Zaostruje sa individuálne každý okulár zvlášť, bez stredového kolieska, a to v rozsahu až +/- 10D. Tento koncept zaostrovania vychádza z hlavného využitia ďalekohľadu (astronomické objekty), ktoré sú zdanlivo v rovnakej vzdialenosti. Pri pozorovaní pozemských cieľov môže tento spôsob zaostrovania spôsobovať užívateľský diskomfort. Binokulár je vodotesný a plnený dusíkom proti vnútornému zahmlievaniu, proti prenikaniu prachu a tvorbe plesní v jeho útrobách, čo výrazne predlžuje jeho životnosť. Telo ďalekohľadu je z ľahkého horčíka s pogumovaním pre lepšie držanie. Binokulár disponuje dlhou výstupnou pupilou 16mm, čo poteší najmä pozorovateľov s okuliarmi, ktorí uvidia celé zorné pole aj s pohodlným odstupom oka od výstupnej šošovky okulára. Okuláre disponujú gumovými sklápacími očnicami. Medziočná vzdialenosť sa dá meniť v rozsahu od 56-74mm. Ďalekohľad odporúčame pripojiť na trojnožku (statív - nájdete nižšie v odporúčanom príslušenstve) s nosnosťou nad 2,5kg, pre tento účel je ďalekohľad APM MS Bino 16x80 ED vybavený statívovým závitom a v balení nájdete aj kovový adaptér pre pripojenie k statívu.

Obsah balenia: binokulárny ďalekohľad, kovový statívový adaptér, objektívové a okulárové krytky, nylonové puzdro, popruhy

Zväčšenie 20x
Veľkosť objektívu 80 mm
Optický dizajn Porro
Optické sklo BaK-4 ED
Antireflexné vrstvy FMC
Priemer výstupnej pupily 4 mm
Relatívna svetelnosť (index) 16
Relatívna svetelnosť Nízka
Stmievací faktor 40
Najkratší zaostriteľný bod 18 m
Zorné pole na 1000 m 58 m
Vodotesný Vodotesný a plnený plynom
Extra dlhá výstupná pupila pre pozorovateľov s okuliarmi Áno
Pripojenie na statív Statívový závit s adaptérom
Farba tela ďalekohľadu Čierna
Rozmery 30 x 24,5 x 9,8 cm
Hmotnosť 2,5 kg

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií