Teleskop Explore Scientific PN208 Mark II Hex

Teleskop Explore Scientific PN208 Mark II Hex

Hodnotenie produktu: 4.59/5 (22x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

208mm Newton, f/3,9 astrograf, 2,5in fokuser, hliníkový tubus, astrograf

489 € s DPH

Skladové číslo: 4803810

Dostupnosť: Ukončená výroba

Astronomický ďalekohľad Explore Scientific Photo Newton PN208 Mark II Hexafoc je skvelý astro teleskop, astrograf, na astrofotografovanie deep-sky objektov s 208mm zrkadlovým objektívom typu Newton a 812mm ohniskom, ktorý vám vďaka kvalitnej DLO optike (Diffraction Limited Optics) s nadrozmerným hlavným parabolickým zrkadlom a vyššej svetelnosti f/3,9, zaručí perfektný obraz a krajšie snímky ako ktorýkoľvek iný porovnateľný 8in (203mm) zrkadlový teleskop so svetelnosťou f/4. Veľké, až 85mm sekundárne zrkadlo, prispieva k optimálnym svetelným podmienkam v ohniskovej rovine teleskopu a spolu s 2,5in (6,35cm) fokuserom Hexafoc DeLuxe eliminujú vinetáciu, teda stmavenie okrajov zorného poľa. Zaostrovanie teleskopu je absolútne hladké a bez akéhokoľvek nežiadúceho preskakovania, zaostrovanie tak predstavuje úplne nový štandard v tejto cenovej kategórii astro teleskopov. Je možné ho doplniť voliteľným jemným zaostrovaním s prevodom 1:10. Robustný fokuser Hexafoc s ľahkosťou unesie aj ťažšie príslušenstvo. Teleskop disponuje prepracovaným 6-bodovým podporným systémom pre primárne zrkadlo, ktorý umožňuje presnejšiu kolimáciu. Ďalekohľad sa dodáva s okulárom Super Plössl 26mm, s ktorým dosiahnete zväčšenie 31x, maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je 400x. Teleskop je tiež vybavený obručami s univerzálnou 44mm dovetail lištou pre uchytenie na rôzne typy montáží (Meade LXD75, Great Polaris, EQ5), rúčkou na pohodlné prenášanie tubusu ale aj pripevnenie fotoaparátu pre širokouhlé zábery nočnej oblohy. Okulárový výťah je zakončený závitom pre T2 krúžok, nie je teda potrebné pri fotení s DSLR dokupovať fotoadaptér, stačí voliteľný kompatibilný T2 medzikrúžok. Špičkový optický hľadáčik 8x50mm so vzpriameným obrazom a s osvetlením zámernej osnovy výrazne uľahčí vyhľadávanie objektov. Optický tubus Explore Scientific PN208 Mark II Hexafoc je vyrobený z hliníka. Predáva sa aj vo verzii s optickým tubusom z uhlíkových vlákien, ktorý výrazne uľahčuje kontrolu ostrosti pri zmenách okolitej teploty.

Obsah balenia: hliníkový optický tubus, okulár Super Plössl 26mm, obruče s rúčkou a dovetail lištou, optický hľadáčik 8x50mm s osvetlením

Hlavné využitie astrofotografia, hmloviny a galaxie
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 208 mm
Ohnisková vzdialenosť 812 mm
Relatívna svetelnosť f/3,9
Zväčšenie (využiteľné max.) 400x
Zväčšenie s okulármi v balení 31x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Hmotnosť OTA 11,5 kg (8,74 kg bez príslušenstva)
Celková hmotnosť 11,5 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií