Teleskop Omegon Ritchey-Chretien Pro RC 203-1624 OTA

Teleskop Omegon Ritchey-Chretien Pro RC 203-1624 OTA

Hodnotenie produktu: 4.36/5 (11x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

203mm Ritchey-Chrétien, f/8, 2in Crayford 1:10, oceľový tubus

949 € s DPH

Skladové číslo: 53810

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

 

dopravné zadarmo pri nákupe nad 59€ v eshope dalekohlady.eu Doprava zadarmo od 59 €

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu 30 dní na vrátenie tovaru

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu Poradíme vám 0905 26 26 35

Hvezdársky ďalekohľad Omegon Ritchey-Chrétien Pro RC 203/1624 f/8 OTA je určený pre tých, ktorí hľadajú excelentný teleskop pre astrofotografovanie deep-sky objektov. Teleskopy Omegon RC poskytujú široké a bezkomové zorné pole, ideálne pre perfektné bodové obrazy hviezd až do okrajov zorného poľa. Pomocné zrkadlo má priemer 95mm a predstavuje 47% zatienenie hlavného zrkadla (22% plochy). Ďalekohľad sa dodáva s odnímateľným a plne otáčateľným Crayford fokuserom s lineárnou stupnicou a jemným zaostrovaním s prevodom 10:1, tiež s adaptérom 2in-1,25in. 8in (203mm) aj 10in (254mm) verzie teleskopu sa dodávajú až s dvoma lištami, spodnou 44mm Vixen a vrchnou univerzálnou 3in Losmandy. 

Výhody teleskopov Omegon RC v skratke

  • Hyperbolické hlavné aj pomocné zrkadlo - extrémne ostrý obraz, široké zorné pole, nie je potrebný žiadny korektor komy
  • Materiál hlavného zrkadla (kremenné sklo) s extrémne nízkou tepelnou rozťažnosťou pre stabilnú ostrosť obrazu, bez potreby preostrovania
  • Vysoká odrazivosť zrkadiel až 92-94% s dielektrickým antireflexným vrstvením pre jasný a vysoko-kontrastný obraz pri vizuálnom pozorovaní aj pri astrofotografovaní
  • Rapídne vytemperovanie optiky vďaka otvorenému tubusu

Hyperbolické zrkadlá pre ešte lepší obraz

Teleskopy Omegon Ritchey-Chrétien sú vybavené hyperbolickými zrkadlami, nie guľovými zrkadlami ako je to pri teleskopoch Schmidt-Cassegrain. Myšlienka hyperbolických zrkadiel prináša veľkú výhodu - lepšie a ostrejšie astrofotografie a široké zorné pole! Ultra ostré astrofotografie s APS-C snímačmi, a to bez korektora. Prístroje s optickým dizajnom Ritchey-Chrétien (rovnaký ako Hubblov vesmírny ďalekohľad) bol ešte pred pár rokmi pre amatérskych astronómov nedostupný, avšak teraz, vďaka teleskopom Omegon RC sa to podarilo.

Astrofotografie bez potreby koma korektora

S teleskopmi Omegon Ritchey-Chrétien možete astrofotografovať s DSLR alebo astrofotografickou kamerou, a to bez potreby korektora, výsledkom obraz bez komy, s ostrými bodovými obrazmi hviezd až do okrajov zorného poľa. Modely s veľkosťou objektívu 8in a 10in dokonca umožňujú použiť aj plnoformátové snímače DSLR (24x36mm full-frame) bez akéhokoľvek korektora. Ak by ste predsalen chceli fotiť v stredne veľkom formáte, neváhajte sa na nás obrátiť ohľadne návrhu vhodného riešenia.

Oceľový optický tubus pre stabilné zaostrovanie a vysoký kontrast

Okrem dobrého nosiča drahého zrkadla hrá oceľový tubus rozhodujúcu úlohu pri astrofotografovaní. Optický tubus z ocele, Omegon Ritchey-Chrétien, trpí až o 50% menším posuvom zaostreného obrazu oproti optickým tubusom vyrobeným z hliníka. Presne umiestnené vnútorné prepážky proti parazitnému svetlu zabezpečujú vysoký kontrast obrazu.

Lepší obraz ako teleskopy Schmidt-Cassegrain 

Optický dizajn Ritchey-Chrétien, ktorý používa aj Omegon RC, má úplne iné vlastnosti ako teleskopy Schmidt-Cassegrain alebo Maksutov. Omegon RC nedisponuje žiadnou korekčnou doskou a ide o otvorený systém, ktorý sa rýchlejšie adaptuje na okolitú teplotu ako uzavreté teleskopy Schmidt-Cassegrain. Otvorený systém bez korekčnej dosky tiež poskytuje jasnejší obraz bez rizika vzniku nežiadúcich vnútorných odleskov. Optické systémy Ritchey-Chrétien sú najlepšie vykorigované dvojzrkadlové optické systémy, ostrosť obrazu v celej šírke zorného poľa je impozantný, takžie nie je žiadnym prekvapením, že prakticky všetky teleskopy určené na vedecký výskum využívajú v profesionálnych observatóriách práve tento optický dizajn.

Konečne dostupné

Výroba hyperbolických zrkadiel je tak veda ako aj umenie. Ešte nedávno patrili teleskopy Ritchey-Chrétien medzi najdrahšie teleskopy na svete, používali ich zväčša len medzinárodné inštitúcie na vedecké účely. Dnes sú však konečne cenovo dostupné aj pre skúsených astronómov amatérov.

Obsah balenia: optický tubus, Crayford fokuser 1:10, adaptér 2in-1,25in, predlžovacie adaptéry fokusera (2x25mm, 1x50mm), 2 montážne lišty

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Optický dizajn Ritchey-Chrétien
Velkosť objektívu 203 mm
Ohnisková vzdialenosť 1624 mm
Relatívna svetelnosť f/8
Zväčšenie (využiteľné max.) 400x
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,57 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 13,3 mag
Montáž OTA bez montáže a statívu
Rozmery OTA 22,9 x 56 cm
Hmotnosť OTA 7,5 kg
Celková hmotnosť 7,5 kg

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   
   
    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií