Teleskop Explore Scientific MN-152 LEVY Comet Hunter

Teleskop Explore Scientific MN-152 LEVY Comet Hunter

Hodnotenie produktu: 4.64/5 (44x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

152mm Maksutov-Newton, f/4,8, 2in fokuser, karbónový tubus

1099 € s DPH

Skladové číslo: 4852740

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Astro teleskop Explore Scientific David H.Levy Comet Hunter MN-152/731 OTA bol zostrojený v úzkej spolupráci so slávnym lovcom komét Davidom H. Levy. Ide o skvelý hvezdársky ďalekohľad tak pre veľmi náročných začiatočníkov ako aj pre amatérov expertov. Tento astronomický ďalekohľad je vhodný na náročné vizuálne pozorovanie a astrofotografovanie všetkých typov objektov (planetárne aj deep-sky). Explore Scientific Levy Comet Hunter MN-152/731 je hvezdársky ďalekohľad s optickou konštrukciou Maksutov-Newton s minimálnym zatienením hlavného zrkadla (cca 32%), veľkosť sekundárneho zrkadla je len 49mm. Spomedzi zrkadlových astro teleskopov tak podáva najčistejší obraz s excelentným kontrastom a perfektnou ostrosťou v celom rozsahu zorného poľa, a to bez nutnosti nasadzovania obrazových korektorov pre vizuálne pozorovanie alebo astrofoto (až do veľkosti snímača APS-C). Na veľmi precízne zaostrovanie slúži 2in robustný dvojstupňový zaostrovací mechanizmus v štýle Crayford s prevodom 1:10. Okulárový výťah akceptuje príslušenstvo s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) aj 2in (50,8mm). Vďaka vysoko kvalitnému obrazu sa astro teleskopy s týmto optickým dizajnom používajú ako lacnejšia alternatíva drahých apochromátov. Optický tubus z karbónových vlákien prispieva k nízkej hmotnosti, excelentnej tuhosti konštruckie tubusu a k vysokej kvalite obrazu aj vďaka dobrým termálnym vlastnostiam. Optický tubus naviac disponuje vysúvacou rosnicou, ktorá zamedzí roseniu objektívu aj nežiadúcemu bočnému svetlu. S teleskopom sa dodáva aj 44mm univerzálna lišta z nehrdzavejúcej ocele, pomocou ktorej uchytíte tubus takmer vo všetkých montážach (Vixen SP/GP, Meade LXD75, Skywatcher EQ5, Bresser EXOS-1, Bresser EXOS-2). Astro teleskop je vybavený kvalitným optickým hľadáčikom 8x50mm s podsvietením. Celková dĺžka optického tubusu aj s rosnicou 825mm, hmotnosť tubusu s obručami, rosnicou a hľadáčikom 7,9kg.

Obsah balenia: optický tubus Maksutov-Newton, optický hľadáčik 8x50mm, širokouhlý okulár ES62-32mm LER (62°AFOV, 2in), redukcia 2in-1,25in, rosnica, obruče s dovetail lištou

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Optický dizajn Maksutov-Newton
Velkosť objektívu 152 mm
Ohnisková vzdialenosť 731 mm
Relatívna svetelnosť f/4,8
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Zväčšenie s okulármi v balení 23x
Okuláre v balení 32 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,77 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 13,4 mag
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Rozmery OTA 18 x 70 cm
Hmotnosť OTA 7 kg
Celková hmotnosť 7,9 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií