Teleskop Omegon Ritchey-Chretien Pro RC 152-1370 OTA

Teleskop Omegon Ritchey-Chretien Pro RC 152-1370 OTA

Hodnotenie produktu: 4.22/5 (9x)

Vaše hodnotenie:

Omegon

152mm Ritchey-Chretien, f/9, 2in Crayford 1:10, oceľový tubus

599 € s DPH

Skladové číslo: 53809

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Hvezdársky ďalekohľad Omegon Ritchey-Chrétien Pro RC 152/1370 f/9 OTA je určený pre tých, ktorí hľadajú excelentný teleskop pre astrofotografovanie deep-sky objektov. Teleskopy Omegon RC poskytujú široké a bezkomové zorné pole, ideálne pre perfektné bodové obrazy hviezd až do okrajov zorného poľa. Pomocné zrkadlo má priemer 72mm a predstavuje 47% zatienenie hlavného zrkadla. Ďalekohľad sa dodáva s Crayford fokuserom a jemným zaostrovaním s prevodom 10:1, tiež s adaptérom 2in-1,25in. Astro teleskop Omegon Ritchey-Chrétien Pro RC 152/1370 je vybavený 44mm širokou Vixen-style lištou, ktorú je možné upnúť na prakticky akúkoľvek astrofotografickú montáž. 

Výhody teleskopov Omegon RC v skratke

  • Hyperbolické hlavné aj sekundárne zrkadlá - extrémne ostrý obraz, široké zorné pole, nie je potrebný žiadny korektor komy
  • Materiál hlavného zrkadla (BK-7/H-K9L) s nízkou tepelnou rozťažnosťou pre stabilitu ostrosti obrazu, bez potreby preostrovania
  • Vysoká odrazivosť zrkadiel až 92-94% s dielektrickým antireflexným vrstvením pre jasný a vysoko-kontrastný obraz pri vizuálnom pozorovaní aj pri astrofotografovaní
  • Rapídne vytemperovanie optiky vďaka otvorenému tubusu

Hyperbolické zrkadlá pre ešte lepší obraz

Teleskopy Omegon Ritchey-Chrétien sú vybavené hyperbolickými zrkadlami, nie guľovými zrkadlami ako je to pri teleskopoch Schmidt-Cassegrain. Myšlienka hyperbolických zrkadiel prináša veľkú výhodu - lepšie a ostrejšie astrofotografie a široké zorné pole! Ultra ostré astrofotografie s APS-C snímačmi, a to bez korektora. Prístroje s optickým dizajnom Ritchey-Chrétien (rovnaký ako Hubblov vesmírny ďalekohľad) bol ešte pred pár rokmi pre amatérskych astronómov nedostupný, avšak teraz, vďaka teleskopom Omegon RC sa to podarilo.

Astrofotografie bez potreby koma korektora

S teleskopmi Omegon Ritchey-Chrétien možete astrofotografovať s DSLR alebo astrofotografickou kamerou, a to bez potreby korektora, výsledkom obraz bez komy, s ostrými bodovými obrazmi hviezd až do okrajov zorného poľa. Modely s veľkosťou objektívu 8in a 10in dokonca umožňujú použiť aj plnoformátové snímače DSLR (24x36mm full-frame) bez akéhokoľvek korektora. Ak by ste predsalen chceli fotiť v stredne veľkom formáte, neváhajte sa na nás obrátiť ohľadne návrhu vhodného riešenia.

Oceľový optický tubus pre stabilné zaostrovanie a vysoký kontrast

Okrem dobrého nosiča drahého zrkadla hrá oceľový tubus rozhodujúcu úlohu pri astrofotografovaní. Optický tubus z ocele, Omegon Ritchey-Chrétien, trpí až o 50% menším posuvom zaostreného obrazu oproti optickým tubusom vyrobeným z hliníka. Presne umiestnené vnútorné prepážky proti parazitnému svetlu zabezpečujú vysoký kontrast obrazu.

Lepší obraz ako teleskopy Schmidt-Cassegrain 

Optický dizajn Ritchey-Chrétien, ktorý používa aj Omegon RC, má úplne iné vlastnosti ako teleskopy Schmidt-Cassegrain alebo Maksutov. Omegon RC nedisponuje žiadnou korekčnou doskou a ide o otvorený systém, ktorý sa rýchlejšie adaptuje na okolitú teplotu ako uzavreté teleskopy Schmidt-Cassegrain. Otvorený systém bez korekčnej dosky tiež poskytuje jasnejší obraz bez rizika vzniku nežiadúcich vnútorných odleskov. Optické systémy Ritchey-Chrétien sú najlepšie vykorigované dvojzrkadlové optické systémy, ostrosť obrazu v celej šírke zorného poľa je impozantný, takžie nie je žiadnym prekvapením, že prakticky všetky teleskopy určené na vedecký výskum využívajú v profesionálnych observatóriách práve tento optický dizajn.

Konečne dostupné

Výroba hyperbolických zrkadiel je tak veda ako aj umenie. Ešte nedávno patrili teleskopy Ritchey-Chretien medzi najdrahšie teleskopy na svete, používali ich zväčša len medzinárodné inštitúcie na vedecké účely. Dnes sú však konečne cenovo dostupné aj pre skúsených astronómov amatérov.

Obsah balenia: optický tubus, Crayford fokuser 1:10, adaptér 2in-1,25in, predlžovacie adaptéry fokusera (2x25mm, 1x50mm), montážna lišta Vixen-style 44mm

 

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie
Optický dizajn Ritchey-Chrétien
Velkosť objektívu 152 mm
Ohnisková vzdialenosť 1370 mm
Relatívna svetelnosť f/9
Zväčšenie (využiteľné max.) 300x
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,76 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 12,7 mag
Montáž OTA bez montáže a statívu
Rozmery OTA 19,1 x 49 cm
Hmotnosť OTA 5,4 kg
Celková hmotnosť 5,4 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií