Okulár Bresser Plössl 15mm 50° (1,25in)

Okulár Bresser Plössl 15mm 50° (1,25in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

15mm, 4 členy, 50°AFOV, 31,7mm, vnútorný závit

29 € s DPH

Skladové číslo: 4920215

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Okulár Bresser Plössl PL-15mm je štandardný okulár pre použitie s hvezdárskymi ďalekohľadmi na zmenu výsledného zväčšenia. Okulár disponuje ohniskom 15mm a zdanlivým zorným poľom 50 stupňov, je zložený zo 4 optických členov usporiadaných v 2 skupinách. Okuláre Bresser Plössl sú vhodné najmä pre použitie s menej svetelnými teleskopmi s dlhším ohniskom (f/7-f/14) na planetárne pozorovania. Viacnásobné antireflexné vrstvy sú nanesené na všetkých optických povrchoch (fully-multi coated FMC) čo výrazne znižuje odlesky, zvyšuje účinnosť prenosu svetla a tak zlepšuje výslednú kvalitu obrazu, výsledkom je jasný, ostrý a kontrastný obraz. Okuláre disponujú ovinovacími gumovými očnicami proti rušivému bočnému svetlu, vnútorná šachta okulára je starostlivo vyčiernená. Telo okulára ako aj šachta sú vyrobené z kovu, bez použitia plastov. Okulár tiež vnútorným závitom pre pripojenie hmlovinových filtrov alebo mesačných a planetárnych filtrov, ktoré pomáhajú zviditeľnovať inak prakticky neviditeľné obrazové detaily. Upínací priemer okulára je 1,25in (31,7mm), hmotnosť 75g. Okulár sa dodáva v ochrannom plastovom obale.

Okuláre Bresser Plössl prinášajú oveľa vyššiu kvalitu výsledného obrazu ako jednoduché okuláre optickej konštrukcie Kellner alebo Huygens dodávané najmä s lacnejšími hvezdárskymi ďalekohľadmi.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií