Filter planetárny Explore Scientific súprava č.3 (1,25in)

Filter planetárny Explore Scientific súprava č.3 (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

#11, #23A, #47, #82A, pre objektívy >150mm (6in)

49 € s DPH

Skladové číslo: 0310293

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 16.6.2021

 

dopravné zadarmo pri nákupe nad 59€ v eshope dalekohlady.eu Doprava zadarmo od 59 €

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu 30 dní na vrátenie tovaru

30 dní na vrátenie tovaru v eshope dalekohlady.eu Poradíme vám 0905 26 26 35

Súprava farebných a planetárnych filtrov č.3 z dielne amerického výrobcu kvalitných hvezdárskych ďalekohľadov Explore Scientific slúžia na stlmenie svetla, ktoré vchádza do oka alebo dopadá na snímač kamery, a zvyšuje kontrast obrazu a tým zviditeľňuje viac obrazových štruktúr pri pozorovaní planét a Mesiaca, ktoré by bez nich boli neviditeľné alebo zaliate silným jasom. Súprava planetárnych filtrov č.4 obsahuje filtre, ktoré sa svojou svetelnou priepustnosťou hodia najmä pre astro teleskopy s priemerom objektívov od 150mm (6in) vyššie. Planetárne filtre Explore Scientific sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla a všetky povrchy sú ošetrené antireflexným poťahom. Planetárne filtre sú uložené v hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Po oboch stranách filtrov je závit, takže ich je možné aj rôzne kombinovať a používať súčasne. Filtre sa skrutkujú najčastejšie na vnútorný závit okulárov s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Filtre sa dodávajú v ochrannej krabičke.

Súprava #3 obsahuje:

#11 žltozelený planetárny filter (0310269) - enormne zvyšuje kontrast povrchu Mesiaca a planéty Mars. Na Jupiteri je možné vidieť kontast medzi pásmi oblačnosti a mnoho ďalších detailov. Už s teleskopom s objektívom 203mm (8in) a čistou atmosférou je možné pozorovať rôzne detaily na Saturne.

#23A svetločervený planetárny filter (0310271) - úplne blokuje modré a modrozelené zložky svetla, značne zvyšuje kontrast medzi svetlejšími zónami. Veľmi vhodný najmä pri pozorovaní Jupitera a Saturnu, prípadne polárnych čiapočiek na Marse.

#47 fialový planetárny filter (0310272) - skvelý na pozorovanie Venuše, lepšie zviditeľní aj tmavé oblaky v jej atmosfére. Taktiež vyjasní štruktúry na Saturnových prstencoch. S väčšími objektívmi teleskopov a kľudnou atmosférou je možné pomocou tohto filtra pozorovať aj planétu Merkúr.

#82A svetlomodrý planetárny filter (0310265) - vhodný na pozorovanie vysokých oblakov na Marse, tmavočervené oblasti ešte viac stmaví, takže sa skvele hodí aj na pozorovanie Červenej škvrny plynového obra Jupitera. Taktiež zvýrazní Saturnove prstence a zjemní štruktúru obrazových detailov v atmosfére Venuše.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   
   
    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií