Filter planetárny Explore Scientific súprava č.3 (1,25in)

Filter planetárny Explore Scientific súprava č.3 (1,25in)

Hodnotenie produktu: 4.75/5 (4x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

#11, #23A, #47, #82A, pre objektívy >150mm (6in)

49 € s DPH

Skladové číslo: 0310293

Dostupnosť: Skladom ihneď
Plánované doručenie: 22.09.2021

Súprava farebných a planetárnych filtrov č.3 z dielne amerického výrobcu kvalitných hvezdárskych ďalekohľadov Explore Scientific slúžia na stlmenie svetla, ktoré vchádza do oka alebo dopadá na snímač kamery, a zvyšuje kontrast obrazu a tým zviditeľňuje viac obrazových štruktúr pri pozorovaní planét a Mesiaca, ktoré by bez nich boli neviditeľné alebo zaliate silným jasom. Súprava planetárnych filtrov č.4 obsahuje filtre, ktoré sa svojou svetelnou priepustnosťou hodia najmä pre astro teleskopy s priemerom objektívov od 150mm (6in) vyššie. Planetárne filtre Explore Scientific sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla a všetky povrchy sú ošetrené antireflexným poťahom. Planetárne filtre sú uložené v hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Po oboch stranách filtrov je závit, takže ich je možné aj rôzne kombinovať a používať súčasne. Filtre sa skrutkujú najčastejšie na vnútorný závit okulárov s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Filtre sa dodávajú v ochrannej krabičke.

Súprava #3 obsahuje:

#11 žltozelený planetárny filter (0310269) - enormne zvyšuje kontrast povrchu Mesiaca a planéty Mars. Na Jupiteri je možné vidieť kontast medzi pásmi oblačnosti a mnoho ďalších detailov. Už s teleskopom s objektívom 203mm (8in) a čistou atmosférou je možné pozorovať rôzne detaily na Saturne.

#23A svetločervený planetárny filter (0310271) - úplne blokuje modré a modrozelené zložky svetla, značne zvyšuje kontrast medzi svetlejšími zónami. Veľmi vhodný najmä pri pozorovaní Jupitera a Saturnu, prípadne polárnych čiapočiek na Marse.

#47 fialový planetárny filter (0310272) - skvelý na pozorovanie Venuše, lepšie zviditeľní aj tmavé oblaky v jej atmosfére. Taktiež vyjasní štruktúry na Saturnových prstencoch. S väčšími objektívmi teleskopov a kľudnou atmosférou je možné pomocou tohto filtra pozorovať aj planétu Merkúr.

#82A svetlomodrý planetárny filter (0310265) - vhodný na pozorovanie vysokých oblakov na Marse, tmavočervené oblasti ešte viac stmaví, takže sa skvele hodí aj na pozorovanie Červenej škvrny plynového obra Jupitera. Taktiež zvýrazní Saturnove prstence a zjemní štruktúru obrazových detailov v atmosfére Venuše.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií