Filter planetárny Explore Scientific 12 (2in)

Filter planetárny Explore Scientific 12 (2in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

#12A, žltý

29 € s DPH

Skladové číslo: 0310277

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Žltý planetárny filter Explore Scientific #12 (2in) výrazne zvyšuje kontrast pri pozorovaní Mesiaca a povrchu Marsu. Na Jupiteri filter zvýrazní kontrast medzi oblačnými pásmi a mnohými ďalšími detailami. Pri čistej nočnej oblohe a s astro teleskopom s objektívom 200mm (8in) a väčším je možné pozorovať aj zaujímavé obrazové detaily na Saturne.

Planetárne filtre Explore Scientific sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla a všetky povrchy sú ošetrené antireflexným poťahom. Filter je uložený v anodizovanom hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Obidve strany filtra sú opatrené závitom, je možné ich rôzne kombinovať a používať súčasne. Filtre sa skrutkujú najčastejšie na vnútorný závit okulárov s upínacím priemerom 2in (50,8mm). Dodávajú sa v ochrannej krabičke pre bezpečné skladovanie a prepravu.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií