Filter planetárny Explore Scientific 12 (2in)

Filter planetárny Explore Scientific 12 (2in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Explore Scientific

#12A, žltý

29 € s DPH

Skladové číslo: 0310277

Dostupnosť: Do mesiaca

Žltý planetárny filter Explore Scientific #12 (2in) výrazne zvyšuje kontrast pri pozorovaní Mesiaca a povrchu Marsu. Na Jupiteri filter zvýrazní kontrast medzi oblačnými pásmi a mnohými ďalšími detailami. Pri čistej nočnej oblohe a s astro teleskopom s objektívom 200mm (8in) a väčším je možné pozorovať aj zaujímavé obrazové detaily na Saturne.

Planetárne filtre Explore Scientific sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla a všetky povrchy sú ošetrené antireflexným poťahom. Filter je uložený v anodizovanom hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Obidve strany filtra sú opatrené závitom, je možné ich rôzne kombinovať a používať súčasne. Filtre sa skrutkujú najčastejšie na vnútorný závit okulárov s upínacím priemerom 2in (50,8mm). Dodávajú sa v ochrannej krabičke pre bezpečné skladovanie a prepravu.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   
   
    

© 2020 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií