Filter planetárny Explore Scientific 25 (2in)

Filter planetárny Explore Scientific 25 (2in)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

#25, červený

29 € s DPH

Skladové číslo: 0310278

Dostupnosť: Do mesiaca
Doručíme dňa: 31.12.2018

Červený planetárny filter Explore Scientific #25 (2in) úplne blokuje modré a modrozelené vlnové dĺžky svetla, výrazne zvyšuje kontrast medzi tmavými a svetlými oblasťami čo sa veľmi dobre hodí pri pozorovaní Jupitera, Saturnu a polárnych čiapočiek na Marse.

Planetárne filtre Explore Scientific sú vyrobené z vysoko kvalitného optického skla a všetky povrchy sú ošetrené antireflexným poťahom. Filter je uložený v anodizovanom hliníkovom ráme označenom Wrattenovým číslom, ktorým sa rozlišujú farby a priepustnosť filtrov. Obidve strany filtra sú opatrené závitom, je možné ich rôzne kombinovať a používať súčasne. Filtre sa skrutkujú najčastejšie na vnútorný závit okulárov s upínacím priemerom 2in (50,8mm). Dodávajú sa v ochrannej krabičke pre bezpečné skladovanie a prepravu.

Dôležité upozornenie! Nikdy nepoužívajte žiadne polarizačné, mesačné, planetárne ani hmlovinové filtre na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Slnko je možné pozorovať len pomocou špeciálnych slnečných fólií alebo slnečných filtrov bezpečne umiestnených vždy pred objektívom hvezdárskeho ďalekohľadu, prípadne pomocou špeciálnych slnečných teleskopov so zabudovanými slnečnými filtrami.

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   
    

© 2004-2018 LOGITEX, s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info