Teleskop Bresser MESSIER AR-90L-1200 OTA

Teleskop Bresser MESSIER AR-90L-1200 OTA

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Bresser

90mm achromatický objektív, 1 okulár, dlhé ohnisko

159 € s DPH

Skladové číslo: 4890120

Dostupnosť: Dočasne nedostupné

Optický tubus Bresser Messier AR-90/1200 OTA je šošovkový hvezdársky ďalekohľad bez montáže a bez statívu s 90mm achromatickým objektívom a dlhým 1200mm ohniskom, určený pre začiatočníkov najmä na vizuálne pozorovanie Mesiaca, jasnejších planét v našej slnečnej sústave a rozlišovanie dvojhviezd. Väčší 90mm objektív dokáže získať až 200-krát viac svetla ako ľudské oko a umožňuje vyššie rozlíšenie obrazových detailov ako menšie ojektívy. Dlhšie ohnisko ďalekohľadu umožní ľahšie dosiahnuť vyššie zväčšenia potrebné na pozorovanie planetárnych detailov. Pozorovať je možné aj niektoré jasnejšie a uhlovo menšie deep-sky objekty (planetárne hmloviny, hviezdokopy, galaxie), prípadne aj pozemskú prírodu. S okulárom Super Ploessl 26mm v balení dosiahnete zväčšenie len cca 46x, maximálne odporúčané využiteľné zväčšenie dosiahnuteľné s týmto teleskopom je cca 180x. Pre zmenu zväčšenia bude k teleskopu potrebné dokúpiť ďalšie 2-3ks okulárov. Vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe vám uľahčí optický hľadáčik 6x30mm. Pozorovanie objektov v pohodlnej polohe zabezpečí diagonálny hranol s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Astro teleskop Bresser MESSIER AR-90/1200 OTA má hmotnosť len 2,8kg a je vybavený univerzálnou Vixen-style lištou so šírkou 44mm, pomocou ktorej je možné tubus pripojiť na bežný fotostatív s adekvátnou nosnosťou (a kompatibilným úchytom) alebo lepšie na azimutálnu či rôzne rovníkové astronomické montáže so statívom. Tubus má rozmery 13x124cm. Ďalekohľad sa dodáva s certifikovanou bezpečnou slnečnou fóliou v rámiku na pozorovanie rôznych javov vo fotosfére Slnka ako sú napríklad slnečné škvrny, granulácia, spikuly alebo zatmenia či prechody planét popred slnečný disk.

Slnečná fólia v rámiku sa pred pozorovaním Slnka musí bezpečne upevniť vždy len pred objektív ďalekohľadu! Nechránený pohľad do Slnka alebo jeho okolia bez špeciálnej slnečnej fólie by malo za následok nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie! Nikdy nenechávajte deti s ďalekohľadom bez dozoru poučenej dospelej osoby!

Obsah balenia: optický tubus s obručou a lištou, 1,25in diagonálne zrkadlo, okulár SPL-26mm (1,25in), optický hľadáčik 6x30mm, slnečná fólia v rámiku, fotoadaptér/držiak na smartfón, astro softvér

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda, slnko
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu
Ohnisková vzdialenosť 1200 mm
Relatívna svetelnosť f/13,3
Zväčšenie (využiteľné max.) 180x
Zväčšenie s okulármi v balení 46x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,53 arcsec
Montáž OTA bez montáže a statívu
Hľadáčik optický
Rozmery OTA 13 x 124 cm
Hmotnosť OTA 2,8 kg
Celková hmotnosť 2,8 kg

Voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

   

   

    

© 2021 OPTINO s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Ďalším používaním stránky prejavujete súhlas s ich využívaním. Viac informácií