Montaž Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO

Montaž Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Unikátna GOTO, nosnosť 13kg, polárny hľadáčik, ASCOM, GPS-kompatibilná

1019 € s DPH

Skladové číslo: 0456200

Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

Astrofotografická montáž Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO je špeciálna a unikátna robotizovaná paralaktická montáž s oceľovým statívom. Mnoho amatérskych montáží tohto typu na trhu je vybavených len jedným procesorom. Elektronika PMC-8 je naopak veľmi robustná, disponuje dvojkanálovým multiprocesorom s mikroriadiacou jednotkou a 8 mikroprocesormi, ktoré pracujú nezávisle a deterministicky. Súčasťou tohto viacprocesorového systému je aj permanentná a prepisovateľná 64kB EEPROM pamäť, ktorá uchováva nastavené parametre systému, bezdrôtový Ethernet 10/100 s IP funkcionalitou povoľujúci prístup z akéhokoľvek miesta cez internetový prehliadač, ASCOM alebo APP cez web alebo sériový port, permanentná a programovateľná pamäť na uchovávanie užívateľských parametrov. Elektronika obsahuje aj Auto-Guider port ST4 pre navádzacie kamery a v súčasnosti jediný bezdrôtový ASCOM ovládač na trhu

Veľmi tichý a vysoko presný prevodový systém montáže tvoria 2 hnacie remene (1-45 a 1-10 drážok) z neoprénu vystuženého sklenými vláknami spojenými s bipolárnym mikrokrokovým motorom Nema11 (0,67amps, 12ncm) pripojeným na slimáka závitkového prevodu. Presné guľočkové ložiská v oboch osiach zabezpečujú minimálny mŕtvy chod pri všetkých 9 nastaviteľných rýchlostiach posuvu montáže. Systém je napájaný 12V pomocou batérií (8ks, typ D), nie sú v balení. Zariadenie je zavesené na veľmi stabilnom a výškovo nastaviteľnom statíve (68-108cm) z nehrdzavejúcej ocele s priemerom nožičiek až 5cm a s maximálnou nosnosťou 13kg. Montáž je vybavená aj polárnym hľadáčikom s podsvietením a dvoma protizávažiami.

Systém je možné ovládať z Windows PC, Windows tabletu alebo Windows smartfónu pomocou veľmi pekného a plne grafického užívateľského rozhrania, ktoré používa ExploreStars OpenGoto® softvér. Tento softvér disponuje rovnakými základnými funkciami ako väčšina iných súčasných montáží. ExploreStar je bezplatná aplikácia stiahnuteľná z Microsoft App store. Základná verzia obsahuje štandardné procedúry nastavenia teleskopu na 2 a 3 hviezdy, databázu s viac ako 85-tisíc objektmi, Messierov katalóg a katalóg objektov slnečnej sústavy. Softvérové rozhranie na dotykovej obrazovke tabletu alebo mobilu obsahuje klasický 4-tlačítkový systém pre navádzanie, centrovanie a posuv montáže za objektmi, výber rôznych rýchlosti sledovania objektov a mnoho iných funkcií. Systém je GPS kompatibilný, nastavenie času a dátumu závisí na možnostiach prijímača v PC, tablete alebo v mobile. Čo však tento systém odlišuje od iných je, že si môžete napísať svoj vlastný programovací kód, ktorý vložíte do softvéru. Môžete si tak vytvoriť čokoľvek čo potrebujete a čo potom môžete zdieľať s ostatnými astroamatérmi používajúcimi tento softvér. Naviac, vďaka bezdrôtovému ASCOM ovládaču je túto montáž možné ovládať akýmkoľvek ASCOM kompatibilným softvérom: 

ACP; APT; AST / ATC & Ricerca (Omega Lab); AstroArt; AstroMB; Cartes du Ciel / Sky Chart; CCD AutoPilot; DeepSky; Deepsky Planner; DFM Engineering; Earth Centered Universe Pro; EasySky; Eye and Telescope; Project Pluto; Hallo Northern Sky; Maxim DL; MaxPoint; PinPoint Astrometric; Prism; Sequence Generator Pro; Sidereal Technology; The Sky; SkyMap Software; SkyTools 3; Star Atlas PRO; Sky Observer; StarryNight; Stellarium; Virtual Moon Atlas; WorldWide Telescope.

Montáž nie je možné ovládať ručne, len elektronicky. Do montáže je možné osadiť všetky optické tubusy vybavené GP kompatibilnou lištou. Hmotnosť samostatnej montáže je 5kg, hmotnosť statívu 5,5kg, hmotnosť závaží 9kg (=2 x 4,5kg).

Obsah balenia: montáže Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO, oceľový statív s bublinovou vodováhou, protizávažia 2x4,5kg, polárny hľadáčik s podsvietením, úložisko pre batérie, ExploreStars softvér na bezplatné stiahnutie, balenie neobsahuje žiadne PC, žiadny tablet ani mobil

 

Pred spustením softvéru ExploreStars si najskôr stiahnite bezplatnú aplikáciu z Windows App store a údaje o nebeských objektoch (astronomické katalógy objektov, referenčné obrázky a texty). Po stiahnutí jednoducho dekompresujte stiahnutý súbor s údajmi o nebeských objektoch a premiestnite do obrázkového priečinka ExploreStars, takto zväčšíte základnú databázu z niekoľkých tisícok objektov na viac ako 85-tisíc objektov. 

Viac informácií o otvorenom systéme Explore Scientific PMC-8 GOTO a možnosti stiahnutia softvéru a databáz objektov nájdete na stránke www.explorestars.com.

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

 • Kniha Astrofotografia pre začiatočníkov a mierne pokročilých

  astrofotografia, 146 strán, mäkká väzba, SUH 2015

  Skladové číslo: 9910205

  Dostupnosť: Skladom ihneď

  12 € s DPH

 • Napájací zdroj Bresser 12V/2A

  Napájací zdroj 12V/2A + autoadaptér, pre teleskopy NGC 70 a 90 GOTO

  Skladové číslo: 0455121

  Dostupnosť: Skladom ihneď

  75 € s DPH

 • Napájací zdroj Bresser 12V/3A

  Napájací zdroj 12V/3A pre teleskopy Bresser Messier GOTO

  Skladové číslo: 4930000

  Dostupnosť: Do mesiaca

  85 € s DPH

 • Montaž Bresser EXOS-2 GOTO

  GOTO, nosnosť 13kg,

  Skladové číslo: 4964350

  Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

  779 € s DPH

 • Montáž Bresser EXOS-1

  Pevná a stabilná nemecká rovníková montáž triedy EQ4.

  Skladové číslo: 4964200

  Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

  269 € s DPH

 • Montáž Bresser EXOS-2

  Pevná a stabilná nemecká rovníková montáž triedy EQ-5.

  Skladové číslo: 4964250

  Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

  389 € s DPH

 • Súprava Bresser StarTracker GOTO

  GOTO súprava pre montáž Bresser EXOS-2.

  Skladové číslo: 4951750

  Dostupnosť: Dodanie 4-7 dní

  449 € s DPH

   

   
    

© 2004-2018 LOGITEX, s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info