Montaž Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO

Montaž Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Unikátna GOTO, nosnosť 13kg, polárny hľadáčik, ASCOM, GPS-kompatibilná

1019 € s DPH

Skladové číslo: 0456200

Dostupnosť: 7-14 dní

Astrofotografická montáž Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO je špeciálna a unikátna robotizovaná paralaktická montáž s oceľovým statívom. Mnoho amatérskych montáží tohto typu na trhu je vybavených len jedným procesorom. Elektronika PMC-8 je naopak veľmi robustná, disponuje dvojkanálovým multiprocesorom s mikroriadiacou jednotkou a 8 mikroprocesormi, ktoré pracujú nezávisle a deterministicky. Súčasťou tohto viacprocesorového systému je aj permanentná a prepisovateľná 64kB EEPROM pamäť, ktorá uchováva nastavené parametre systému, bezdrôtový Ethernet 10/100 s IP funkcionalitou povoľujúci prístup z akéhokoľvek miesta cez internetový prehliadač, ASCOM alebo APP cez web alebo sériový port, permanentná a programovateľná pamäť na uchovávanie užívateľských parametrov. Elektronika obsahuje aj Auto-Guider port ST4 pre navádzacie kamery a v súčasnosti jediný bezdrôtový ASCOM ovládač na trhu

Veľmi tichý a vysoko presný prevodový systém montáže tvoria 2 hnacie remene (1-45 a 1-10 drážok) z neoprénu vystuženého sklenými vláknami spojenými s bipolárnym mikrokrokovým motorom Nema11 (0,67amps, 12ncm) pripojeným na slimáka závitkového prevodu. Presné guľočkové ložiská v oboch osiach zabezpečujú minimálny mŕtvy chod pri všetkých 9 nastaviteľných rýchlostiach posuvu montáže. Systém je napájaný 12V pomocou batérií (8ks, typ D), nie sú v balení. Zariadenie je zavesené na veľmi stabilnom a výškovo nastaviteľnom statíve (68-108cm) z nehrdzavejúcej ocele s priemerom nožičiek až 5cm a s maximálnou nosnosťou 13kg. Montáž je vybavená aj polárnym hľadáčikom s podsvietením a dvoma protizávažiami.

Systém je možné ovládať z Windows PC, Windows tabletu alebo Windows smartfónu pomocou veľmi pekného a plne grafického užívateľského rozhrania, ktoré používa ExploreStars OpenGoto® softvér. Tento softvér disponuje rovnakými základnými funkciami ako väčšina iných súčasných montáží. ExploreStar je bezplatná aplikácia stiahnuteľná z Microsoft App store. Základná verzia obsahuje štandardné procedúry nastavenia teleskopu na 2 a 3 hviezdy, databázu s viac ako 85-tisíc objektmi, Messierov katalóg a katalóg objektov slnečnej sústavy. Softvérové rozhranie na dotykovej obrazovke tabletu alebo mobilu obsahuje klasický 4-tlačítkový systém pre navádzanie, centrovanie a posuv montáže za objektmi, výber rôznych rýchlosti sledovania objektov a mnoho iných funkcií. Systém je GPS kompatibilný, nastavenie času a dátumu závisí na možnostiach prijímača v PC, tablete alebo v mobile. Čo však tento systém odlišuje od iných je, že si môžete napísať svoj vlastný programovací kód, ktorý vložíte do softvéru. Môžete si tak vytvoriť čokoľvek čo potrebujete a čo potom môžete zdieľať s ostatnými astroamatérmi používajúcimi tento softvér. Naviac, vďaka bezdrôtovému ASCOM ovládaču je túto montáž možné ovládať akýmkoľvek ASCOM kompatibilným softvérom: 

ACP; APT; AST / ATC & Ricerca (Omega Lab); AstroArt; AstroMB; Cartes du Ciel / Sky Chart; CCD AutoPilot; DeepSky; Deepsky Planner; DFM Engineering; Earth Centered Universe Pro; EasySky; Eye and Telescope; Project Pluto; Hallo Northern Sky; Maxim DL; MaxPoint; PinPoint Astrometric; Prism; Sequence Generator Pro; Sidereal Technology; The Sky; SkyMap Software; SkyTools 3; Star Atlas PRO; Sky Observer; StarryNight; Stellarium; Virtual Moon Atlas; WorldWide Telescope.

Hmotnosť samostatnej montáže je 5kg, hmotnosť statívu 5,5kg, hmotnosť závaží 9kg (=2 x 4,5kg).

Obsah balenia: montáže Explore Scientific EXOS-2 PMC-8 GOTO, oceľový statív s bublinovou vodováhou, protizávažia 2x4,5kg, polárny hľadáčik s podsvietením, úložisko pre batérie, ExploreStars softvér na bezplatné stiahnutie, balenie neobsahuje žiadne PC, žiadny tablet ani mobil

 

Pred spustením softvéru ExploreStars si najskôr stiahnite bezplatnú aplikáciu z Windows App store a údaje o nebeských objektoch (astronomické katalógy objektov, referenčné obrázky a texty). Po stiahnutí jednoducho dekompresujte stiahnutý súbor s údajmi o nebeských objektoch a premiestnite do obrázkového priečinka ExploreStars, takto zväčšíte základnú databázu z niekoľkých tisícok objektov na viac ako 85-tisíc objektov. 

Viac informácií o otvorenom systéme Explore Scientific PMC-8 GOTO a možnosti stiahnutia softvéru a databáz objektov nájdete na stránke www.explorestars.com.

Odporúčané voliteľné príslušenstvo a podobné produkty

 • Kniha Astrofotografia pre začiatočníkov a mierne pokročilých

  astrofotografia, 146 strán, mäkká väzba, SUH 2015

  Skladové číslo: 9910205

  Dostupnosť: Skladom ihneď

  10 € s DPH

 • Napájací zdroj Bresser 12V/2A

  Napájací zdroj 12V/2A + autoadaptér, pre teleskopy NGC 70 a 90 GOTO

  Skladové číslo: 0455121

  Dostupnosť: Skladom ihneď

  75 € s DPH

 • Napájací zdroj Bresser 12V/3A

  Napájací zdroj 12V/3A pre teleskopy Bresser Messier GOTO

  Skladové číslo: 4930000

  Dostupnosť: 7-14 dní

  85 € s DPH

 • Montaž Bresser EXOS-2 GOTO

  GOTO, nosnosť 13kg,

  Skladové číslo: 4964350

  Dostupnosť: 7-14 dní

  779 € s DPH

 • Montáž Bresser EXOS-1

  Pevná a stabilná nemecká rovníková montáž triedy EQ4.

  Skladové číslo: 4964200

  Dostupnosť: 7-14 dní

  260 € s DPH

 • Montáž Bresser EXOS-2

  Pevná a stabilná nemecká rovníková montáž triedy EQ-5.

  Skladové číslo: 4964250

  Dostupnosť: 7-14 dní

  379 € s DPH

 • Súprava Bresser StarTracker GOTO

  GOTO súprava pre montáž Bresser EXOS-2.

  Skladové číslo: 4951750

  Dostupnosť: 7-14 dní

  446 € s DPH

   

   
    

© 2004-2017 LOGITEX, s.r.o., všetky práva vyhradené | Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Mapa stránok

   
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie